FB Soutěž o diíře

Vybrat pouze těch dvanáct vyvolených bylinek byl trochu boj. Svými podněty mi pomohla kamarádka Bianka, alchymistická lékarnice. K bylinám také nakonec napsala texty.

 Byliny

 Přála jsem si, aby to byly byliny ideálně původní, spjaté s našimi kořeny a měli pro nás nějaké poselství, léčivou moc nebo tak něco :-). A samozřejmě, aby se mi je chtělo kreslit.


Břečťan

Mé stále zelené listy Ti i v největší zimě připomenou, že všechno jednou skončí, stejně zima, jako léto. Co je pak to, co trvá? Co je přítomné za všemi změnami? Jsem bylina hluboce spojená s Podstatou a podpořím Tě v opravdovém bytí tím, kdo skutečně jsi.


Bledule

V zimě jsme spolu se sněženkou první květiny, které radostně hlásí, že zima tu není natrvalo. Cítíme sílu probouzející se přírody, a voláme Tě zpět z dlouhého spánku do jemného probouzení jara. Působíme možná trochu nesměle, ale dokážeme prorazit i tuhý a ostrý sníh. Pomůžeme i Tobě nechat roztát ledy.


Kostival

Přezdívají mě Sběratelkou kostí. Možná již znáš ten stav, kdy se vše v životě rozpadne na kostičky a Ty pak musíš vybrat, co z toho zbylého použiješ na vytvoření nového. K tomu jsem tu i já. Dokážu vzít to, co je bazální a poskládat to tak, aby se kolem toho mohlo začít stavět dál, zdravě a čistě. Daruji Ti k tomu to nejcennější, co mám – svůj život, svůj vlastní kořen.


Podběl

Sama bohyně Brighid si mě zvolila za svou posvátnou bylinu a Merkur je mou planetou. Po zimě nechám roztát kdejaké srdce a očistím tělo od zimních neduhů. Jsem snad tím nejpradávnějším lékem na všechny plicní choroby. Vzpomeň si na mě a já Ti po zimě dodám dost síly na to, aby Tvé jaro bylo plné zdraví.


Růže

Můj živel je voda, má energie je energie ženy – Venuše či sv. Marie. Tak jako se já otevírám Slunci a vydávám ze sebe všechnu svou vůni a krásu, tak i Tobě pomáhám odhalit své pravé Já, otevřít srdce a nechat z něho proudit Tvé jedinečné dary pro tento svět.


Bez černý

Samotný Pan, bůh lesů, si z mých proutí vyráběl svou flétnu. Nazývají mě Bezovou Matkou. Jsem spřízněná se skřítky a všemi bytostmi přírody. V mé míze koluje energie života i smrti v naprosté rovnováze. Na velice jemných úrovních Ti můžu pomoci přijmout tyto energie i v Tobě. Otevři se plně životu, kterého je smrt tou nejpřirozenější součástí a nic Tě již neohrozí.


Mák

Luna je mou planetou a noc je mým spojencem. Mou esencí je mléko, které má od boha Morfea vlastnost uvést Tě do barvité říše snů. Mnozí již propadli kouzlu mého pláště denního snění a bezbolestného bytí. Pokud však nejsem zneužita, pak Ti ráda poodhalím cestu vedoucí k hlubokému poznání.


Měsíček

Jsem nevěstou léta představující sluneční oheň a život udržující sílu. Zajímá-li Tě práce se sny a vizualizací, zavolej mě na pomoc. Dokážu přivolat prorocké sny a pomáhám s vyplněním tužeb Tvé duše. Umím také hojit rány všeho druhu, jak na těle, tak na srdci.


Heřmánek

Jsem Heřmánek a přináším Ti energii samotného Slunce. Rozsvítím i vnitřní slunce Tvého solárního plexu. S mou pomocí zazáříš. Jsem velký pomocník maminek a dětí, zklidním podrážděné nervy, pohladím bolavé bříško.


Violka

Kdo by neznal mou jemnou vůni a odstíny mých okvětních lístků? Lidé mi říkají fialka a jsem bylinkou plodnosti a lásky. Také se ze — mě nápoje lásky dříve připravovaly! Můžeš mě zavolat, pokud budeš chtít přesunout svou energii z hlavy do srdce. Dokážu krásně zklidnit rozjitřenou mysl a odstranit bolesti hlavy.


Náprstník

Stejné astrální síly, které tvořily mě, vytvořily i Tvé srdce. Já a Tvé srdce jsme přišli ze stejného zdroje, máme k sobě tudíž velmi blízko. Na jemných úrovních je mou schopností Tě s Tvým srdcem opět spojit, pokud budeš mít pocit, že se se svým srdcem rozcházíš. Jsem ukazatel, který Tě vede do srdce.
Pozn: Pozor Náprstník je jedovatý, toto není návod na přípravu, jedná se o jemno-hmotný účinek byliny!


Chmel

Byla by škoda mě spojovat pouze s pivem. Jsem totiž ta, co Ti dává trvanlivost a houževnatost. Má energie dodává sílu přečkat zimu bez úhony. Připomínám Ti, že je čas trochu zpomalit a věnovat se více odpočinku a vnitřní práci.

 


„Byliny nás provázejí od samého počátku naší historie. Dávají nám svou krásu i veškeré své schopnosti k tomu, aby se nám žilo radostněji a zdravěji. Jsou nám rádkyněmi i pomocníky a to i na cestě našeho duševního vývoje. Duch byliny je daleko méně spojen se svým fyzickým tělem než je tomu u živočichů a člověka, proto nám svou léčivou energii zprostředkovává velice snadno. Zároveň jsou byliny velmi spojené s pohyby a životem planet a odrážejí v sobě jejich vlivy a působení. S Dévami bylin se můžete propojit a pracovat s nimi na úrovni vnitřních rozhovorů. Uvidíte, co Vám o sobě prozradí a kam Vás svým jemným vedením nasměřují. Uvedené texty k bylinám však neslouží jako návody na jakékoli vnitřní použití. Pokud řešíte nějaký fyzický problém, obraťte se na odborníka.“

Petra Bianka Horvátová
www.bylicafe.cz


autorka: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie

Prohlídka Lunárního diáře 2018

Momentky z tvorby diáře 2018

Vznik úvodního obrázku diáře 2018

Žena je Luna