FB Soutěž o diíře

V tomto roce jsou kalendář a jeho malby věnované naší energetické úrovni, tedy čakrám a centrům, prostřednictvím kterých jsme propojeni s vyšším celkem – Univerzem.
Čakrovou tematiku jsme zvolili proto, že rok 2013 vnímáme jako počátek nového období lidské transformace, které se bude vyznačovat spontánním probouzením vnitřní energie a objevováním vlastní duchovnosti v každodenním životě.

 

Úloha a funkce čaker

 

Čakry jsou nefyzická energetická centra.

Čakry jsou nefyzická energetická centra, která synchronizují energie různých úrovní, skrze něž se dostávají k fyzickému tělu. Rozhodující význam mají především na éterické úrovni, kde fungují jako nástroje nasměrování energie do těla a jeho orgánů. Také transformují přírodní a kosmický proud energie do duchovních potenciálů. Přepínají energii dolů i nahoru, brzdí ji či urychlují z jednoho pole do druhého. Už více, či méně jsou aktivní na astrální, mentální a do jisté míry i na vyšších úrovních.

 

Existuje sedm hlavních čaker

Existuje sedm hlavních čaker, nacházejících se podél vertikální osy těla, které jsou důležité pro všechny funkce lidského těla, jeho žlázy a orgány. Těm jsme mimo jiné věnovali letošní diář. Dále je asi 40 vedlejších center, která s těmi hlavními spolupracují. Mezi důležité patří vedlejší centra sleziny, prsou, šíje, dlaní a chodidel.

 

Vzhled čaker

Tvar a způsob pohybu hlavních čaker připomíná kolo s jádrem uprostřed, od něhož rotují struktury podobné okvětním lístkům. Ve středu se koncentrují, odstředivě cirkulují a rytmicky pulzují energií. Celek čakry vypadá jako květ. V jádru čakry je energetický řapík, který se energeticky spojuje s páteří a nervovým systémem. Každá čakra má svoji specifickou vibraci a také svítivou až žhnoucí barvu. Zdravý člověk má krásně vyrovnaný tvar čaker, který působí organicky a vytváří společný rytmický vzor.

 

Energie čaker

Rychlost rotace centra čakry bývá odlišná a závisí na kvalitě energie a zdravotním stavu. Energie protéká jádrem čakry k páteři a jemnými drahami éterického těla do spojení s nervovým systémem. Nakonec se vrací zpět k čakrám a přes krajní okvětní lístky se dostává ven. Příjímání a vydávání energie nikdy nekončí. Energie se šíří dál do kosmu, stejně jako vydechnutý vzduch se stává součástí atmosféry naší planety.

 

Zdraví

Stav fyzického těla závisí na rychlosti, vyzařování a míře harmonie proudící energie. Při narušování energetického toku dochází ke ztrátám životní energie a po čase vzniká nemoc. Pochopením funkce našich čaker a vědomým používáním svojí síly, můžeme aktivně ovlivnit své zdraví a pochopit skutečné příčiny svých zdravotních problémů.
Nezapomínej však, že jasnější než Slunce, čistší než sníh a jemnější než éter je tvé skutečné Já.

 

 


Na konci diáře najdete shrnující tabulku s údaji k sedmi základním čakrám.

                   

V Kalendáři probuzení 2013 naleznete další tři energetická centra v naší světelné ose: Světlo Matky země, Lotos duše a Světlo duše. Jsou k nim též uvedeny základní funkce a léčivé afirmace. U lotosu a světla duše je znak tištěn zlatou a stříbrnou barvou. To je taková tiskařská libůstka navíc:-)


Další fotogalerie:

Prohlídka diáře 2013
Momentky z tvorby 2013
Vznik úvodního obrázku 3012