FB Soutěž o diíře

1/ Barvy léčí
2/ Spirály nás vedou do středu
3/ Uvědomění si ročních cyklů nás spojuje s přírodou
4/ Slunce nás ovlivňuje skrze 12 archetypů
5/ Každý rok nese své téma
6/ Luna nás učí  žít v souladu s časem a pečovat o své tělo
7/ Spojení mužského a ženského principu nám svědčí
8/ Kvalita a praktičnost nade vše
9/ Bonusy a dárky navíc


1/ Barvy léčí

Asi to už víte, že? Barvy léčí. Proto je náš diář barevný. Ke každému měsíci přísluší jiná barva. Plánování Vašeho času Vás může bavit. Diář je tedy tak barevný a pestrý, jako pro vás může být barevný celý Váš život.

2/ Spirály nás vedou do středu

Čas není lineární, ale je to spirála. Takže znázornění času (roku, měsíce, dne) jako spirály je nám blízké. Každý měsíc může být spirálou a hluboký smysl to dává především, pokud ho spojíme s lunárním cyklem. Proto je uprostřed každé dvojstrany měsíce nakreslená spirála nesoucí okvětní lístky dní. Je to v podstatě spirálový kalendář v kalendáři. Díky těmto mandalám se snáze vycentrujete. Pohled do diáře na vaše denní plány uspokojí vaší vnější mysl. Vaše podvědomí však také zaznamená: „to má střed, harmonický střed“.

 

3/ Uvědomění si ročních cyklů nás spojuje s přírodou

Mnozí z nás nežijí v přírodě a nejsou pevně spojeni s jejími cykly. Lunární diář může motivovat i lidi ve městě k sledování přírodních cyklů na jejich život. Jde o to všimnout si, že se dny začínají prodlužovat,

nebo naopak zkracovat. Kdy je krátce před úplňkem a jestli to nějak ovlivňuje, co se děje se mnou a kolem mě. Dát si do souvislostí, že jsme součástí většího celku.

4/ Slunce nás ovlivňuje skrze 12 archetypů

Věděli jste, že vás ovlivňuje i znamení v kterém nejste narozeni? Důležité sluneční události, které stojí za to sledovat, jsou vstupy slunce do astrologického znamení. Čtyři z těchto okamžiků znáte pod jinými názvy, jsou to rovnodennosti a slunovraty. Každé znamení zvěrokruhu nese určitou kvalitu, určité téma. Tak jak plyne čas a slunce jím jednou ročně po dobu 30 dní prochází, zintenzivňuje ho pro všechny lidi na zemi. Svítí na něj svým paprskem a my máme možnost se hlouběji ponořit do tématu daného znamení. Texty v Kalendáriu upozorňují na témata aktuálního období, kterým slunce zrovna prochází. Pokud chcete, můžete se jimi nechat inspirovat a naladit se na kvality toho období. Je to jedna z cest, jak žít v souladu s časem.

5/ Každý rok nese své téma

Svou kvalitu nenese jen určité období v roce, ale ve větších celcích také každý rok, či celá mnohaletá období. My se každoročně nalaďujeme na kvalitu dalšího období a podle toho určuje téma a název diáře.

6/ Luna nás učí  žít v souladu s časem a pečovat o své tělo

V našich diářích naleznete časové údaje lunárních událostí (úplňky a novoluní) a též jakým znamením luna právě prochází a podněty a inspiraci jak je pro sebe můžete využít. Další podněty najdete v sekci: Lunární vlivy

7/ Spojení mužského a ženského principu nám svědčí

Je dobré vnímat a žít v souladu  jak s lunárními (ženskými) tak i slunečními (mužskými) událostmi roku. Jsou v prožívání kvality času vzájemně propletené – jako třeba třeba úplňky a novy. Nastávají pouze díky souhře Slunce a Luny. Úplněk nastává vždy, když Slunce a Měsíc stojí naproti sobě (v opozičních znameních) a díky tomu Slunce plně ozařuje Měsíc a my ho vidíme úplně, plně. Novoluní je čas, kdy se Slunce a Luna dotýkají, objímají se, stojí jakoby v tomtéž bodě, odborně řečeno v konjunkci (tedy v jednom znamení). Luna je jakoby v zákrytu Slunce, je ozářená její zadní strana a není na obloze vidět. A my pak máme možnost zažít tmu tmoucí. Kalendáře síly jsou kalendáři lunárními a slunečními. Z tohoto důvodu by se mohlo říct, že tento diáře v sobě propojují mužský (sluneční) princip a ženský (lunární) princip. Neboť jedno bez druhého nemůže být, a propojením se stávají úplné. Budiž vám průvodcem k nalezení vnitřní harmonie

8/ Kvalita a praktičnost nade vše

Jsem založením celkem praktická. A praktičnost rozhodně patří k filosofii Kalendářů síly. Proto tvořím malé, lehké a skladné diáře, kde je všechno potřebné. Jeden dvojlist = jeden měsíc. Všechno máme pohromadě. Jedním pohledem víme, v jaké fázi je luna, kdy bude úplněk a jakým znamením luna právě prochází.  Doufáme, že i Vám diář sedne a bude Vám dobře sloužit. Snažím se o maximální kvalitu za sebe a každý rok diář vylepšujeme. Proto máte-li nějaký hodnotný návrh, neváhejte napsat. Život je neustálý růst a změna :-).

Logo kalendáře v sobě propojuje mužský i ženský princip a spirálovitě plynoucí čas.
V roce 2018 prošlo malou změnou – překlopila jsem ho, aby spirála byla pravotočivá.

9/ Bonusy a dárky navíc

Každý rok se snažím dát něco navíc. Samozřejmostí jsou záložky do knihy zdarma. Bonusové akce, dárky k větším objednávkám či velkoobchodní ceny i pro nepodnikatele. Další možností je stáhnout si vybrané obrázky z diářů zdarma ke svému použití. Diáře jsme v posledních letech poskytli jako dárek školám (např. Mandalová záplava), vybraným organizacím, veletrhům a nemocnici na podporu jejich činnosti. Rádi dáváme, rádi přijímáme. Hojnost všem:-).

Záložky

Jak je vidět, postupně umlkáme. A necháváme hovořit jen obrázky 🙂

Záložky k diářům

záložky

 autorka: Květa Kolouchová


 Všechny články ze života diáře

Filosofie a vize diářů síly

Jak vzniká téma diáře

Trápení a radosti s diáři síly

Jak se tvoří cena diáře

Mandalová záplava

Jak Facebook ovlivňuje vzhled diáře

Fotogalerie a videa (2010-2018)