FB Soutěž o diíře

FB2Facebook pro mě vzrostl na atraktivitě, když mi „došlo“, že mí přátelé a klienti mnohem vědí lépe než já, co se jim líbí. Dávám jim v podstatě rozhodnout, který návrh obálky „poletí“. A funguje to. Začala jsem s tím v čase mandalového diáře a pokračuji dál.


Mandala ze 4 návrhů

Grafička použila pro návrh obálky mnou vytvořenou mandalu, vytvořila čtyři návrhy. No a a teď babo raď, že? Kdyby bylo na mě, asi by vyhrál návrh č.1. Ale líbila se mi i čtyřka. Tak jsem to „pustila“ a lupla to na FB.

navrhy k hlasování

Důvěřovala jsem, že nejhezčí návrh vyberou mí přátele a fanoušci na Facebooku. Hlasování se zúčastnilo kolem 130 lidí a vyhrál návrh č 4. Velmi žádaný byl i návrh č.1. Oba byli mí favoriti.  Ale rozhodl lid. A to mě na tom bavilo úplně nejvíc.

hlasování o obálce

 

Byla jsem mile překvapená jak to lidi chytlo. Komentovali, hodnotili dojmy a někteří dokonce dávali další podnětné návrhy. Jeden se fakt hodil a inspiroval k „podsvícení“ mandaly jakoby zlatým proužkem. No nekup to. Mandalový diář (barevný) se úspěšně vyprodal akorát před Vánoci.


Vlk nebo kůň?

Další rok byl ve znamení silových zvířat a rozhodla jsem se, že vytiskneme dvě verze obálky. Jen jsem nevěděla v jakém poměru? V hlavě jsem měla ideu, že zaujme víc kůň. A celkem jsem váhala, jestli vlka vůbec tisknout? Tak jsem se prostě lidí zeptala, kterého by si koupili a pokud oba v jakém poměru. Vyjádřilo se lehce přes 100 lidí. Někteří navrhovali rovnou dvě obálky a někteří dokonce koňovlka.

konovlk

Ale proti mému očekávání překvapivě skvěle dopadl vlk. V podstatě vlk vyhrál na celé čáře, téměř v poměru 4:1! Takže jsem do tiskárny poslala echo, že budeme tisknout obálky 1:1. Riskla jsem nechat poměr koně s vlkem vyvážený půl na půl. I když na FB skoro všechny ženy chtěly běhat s vlkem. Facebookářům jsem vzkázala, že já miluji oba, budou oba a lidé si můžou vybrat (klidně oba). Nakonec se prodalo o trošičku víc vlků. Odhadem tak o 5%. Ještě že jsem FB neposlechla doslova :-).


Modrá nebo fialová?

Pro barvu obálky Lunárního diáře 2018 jsem dala hlasovat. Doufala jsem, že lidé vyberou jednu ze tří variant a bude klid. Žádost byla jasná:  „Prosím pomožte mi vybrat barevnost obálky Lunárního diáře 2018: 1-fialová, 2-světle modrá, 3-tmavě modrá (osobně váhám mezi 1 a 2). Stačí číslo do komentářů, díky :-)“

Ale ouha. Nic nebylo jak jsem chtěla. Z více než 250 hlasů (na profilu kalendáře i na mém soukromém profilu) to vyšlo skoro na hlas nerozhodně! Tmavě modrou volí méně než 20%. Zbývají 80% volí 1:1 fialovou a bledě modrou. Takže moje odpověď: „Vůbec jste mi nepomohli!!!! 🙂 Místo abych se nekompromisně rozhodla mezi modrou a fialovou – volím nakonec OBĚ!  ÁCH JOOO :-). Mohla bych říct, že hýčkám své klienty… ale jen jestli je nerozmazluji.“

Takže opět vyhrál hlas lidu a já vydala dvě verze obálky. Ať si každý vybere dle libosti.


Chcete se stát naším fanouškem na Facebooku? Budeme rádi.

Prosím klikněte ZDE nebo na obrázek

FB

P.S. Zpětnou vazbu mi ale můžete poslat i mailem nebo říct osobně. Neustále diář vylepšuji dle připomínek a přání klientů. I jeden člověk může být vyslyšen. Například přesné časy rovnodenností a slunovratů dotazoval kamarád Ivan a je to tam. Sudé a liché týdny v plánovači žádala pouze jedna žena, která pracuje na směny a je to tam. To je výhoda toho, že za diářem nestojí nějaký moloch, ale malý skromný tým lidí 🙂

autorka: Květa Kolouchová


 

Všechny články ze života diáře

Filosofie a vize diářů síly

Jak vzniká téma diáře

Trápení a radosti s diáři síly

Jak se tvoří cena diáře

Mandalová záplava

Jak Facebook ovlivňuje vzhled diáře

Fotogalerie a videa (2010-2016)