FB Soutěž o diíře

tarotTo je otázka, že? Jsem inspirována shůry samozřejmě :-). Neberala jsem to numerologicky (součet čísel roku) ani astrologicky (vládce roku). Tam bychom byli omezení jen na 9 a nebo 7 variant. Od 2011-2019 jsem používala tarot. Konkrétně poslední dvojčíslí roku korespondovalo s příslušnou tarotovou kartou. V roce 2019 nastal průlom a expanze.


Tarotové karty

Původ tarotu je lidstvu spíše skrytý. V archetypálních obrazech tarotových karet je prý zachyceno vše, co kdy lidské vědomí potkaloNejznámější tarotové sady jsou připisovány Arthuru Edwardu Waitovi a Aleisteru Crowleymu. Jeho karty v tomto článku (a v životě) používám. Dostala jsem je darem a oblíbila jsem si je.  tarot cely


Síla 11 – Kalendář síly 2011

Tradiční název této karty je Síla„Žena sedící na hřbetě lva pravicí pozvedá do výše Svatý Grál, zapálený láskou a smrtí.“ Já jsem pozvedla do výše Svaté propojení Slunce Luny na obálce i pod obálkou. „Deset paprskovitých kruhů roztroušených za ženou a lvem ukazuje na doznívající staré morální představy, které jsou nyní nahrazeny deseti čerstvě zářícími, v horní části obrazu. Jsou symbolem nového světla, které – podobně jako hadi – proudí do všech směrů, aby starý svět zničilo a nově stvořilo.“ Uvnitř diáře byli oni hadi


Viselec 12 – Kalendář síly a transformace 2012

transformace12Rok 2012 nabízel název sám. Tarotová karta visícího muže vybízí k změně pohledu. „Všechny jeho snahy se jeví jako bezvýsledné a odsouzené ke ztroskotání. Přesto se uprostřed této beznaděje může stát zázrak! Dospěli jste bodu, kdy se už déle nemůžete vyhýbat nahé skutečnosti. Nezbývá nic jiného, než se jí postavit – a pustit. Tato kapitulace, vzdání se strnulé svévole a zamrzlých ideologií vede k dalekosáhlé transformaci“. A k tomu nám dopomáhejte stromy (diář jim je zasvěcený). Celá ta naše slavná lidská transformace vědomí je nutná k tomu, abychom nezlikvidovali (nebo nedovolili zlikvidovat) naší planetu.


Smrt 13 – Kalendář probuzení 2013

proměnaKarta Smrt neznamená fyzickou smrt. Většinou poukazuje na radikální vnější transformaci. Něco prostě končí, umírá. No poeticky to nazveme probuzením. „S každou snahou podržet nebo ulpívat na starých vazbách se jejich umírání jeví o to bolestnější… Teprve když oheň transformace všechno stráví a obrátí v popel, může vzlétnout Fénix“. Tak tak se asi na obálce objevil fénix. Uvnitř diáře je potom pojednání o čakrách, energetickém systému člověka. Je na čase se probudit z materialismu a sobectví. Planeta nás přežije. Jestli to bude s námi, je na nás.


 Umění 14 – Kalendář lásky 2014

láska„Spojení ohně a vody, světlého a tmavého, mužského a ženského, smrti a znovuzrození, je vnitřní proces. Splynutí protikladů je podstatným krokem k všeobjímající jednotě. Vzájemně si odporující síly se proměňují v nový způsob bytí. Sňatek Císaře a Císařovny z karty Milenci nyní dosahuje svého naplnění v nejvyšším umění transformace.“ Až teď si plně uvědomuji, že milenecký pár v lotosu pluje na vodě a nad nimi se spojuje plamen ohně. Dvě polarity a dva živly spolu splývají. Podobnost karty a obrázku je čistě náhodná :-). Uvnitř diáře je 12 archetypálních mileneckých párů inspirovaných 12 astrologickými znameními.


Ďábel 15 – Mandalový diář 2015

mandaly2K pochopení karty Ďábel je nutné se oprostit od všech naivních, moralistických a pověrčivých představ. Ďábel je zastoupen bohem Panem v podobě bílého horského kozla s mohutnými zakroucenými rohy. Sloup za ním symbolizuje vztyčený penis, koule dole varlata. Je to vyjádření tvůrčí energie v jejím nejmaterialističtějším, nejmužnějším projevu.“ Diář se také mohl jmenovat Kalendář tvořivosti. Souběžně jsem vydala i mandalový černobílý diář určený přímo k tvoření. Asi není náhoda, že mě za mandaly katolíci odsoudili do pekel, popisuji to v článku Mandalová záplava. „Zřejmě jsou lidé, kteří tě »zatracují«. Vyjdi jim vstříc s humorem a lehkostí. “ Ano, pobavilo mě to.


Věž 16 – Diář síly 2016

sila oba„Síla stravujícího, očistného ohně boří staré a odmetá je pryč. Nic není ušetřeno. Věž ega je otřesena v samotných základech. Vše, čeho se člověk pokouší přidržet, bude touto transformující silou zničeno. Domnělé jistoty minulosti se nezadržitelně hroutí.“ Tak k tomu, abychom to zvládli, potřebujeme sílu. Silová zvířata jsou ideální téma. Hříva koně mi připomíná paprsky z božího oka a plameny na kartě. Věž se bortí díky chrlící tlamě se zubiskama vpravo dole. Tam čichám vlka.


Hvězda 17 – Diář inspirace 2017

inspirace„Tato karta představuje nádherný proces. Nejvyšší kosmická inspirace je přijímána a promítnuta do materiální úrovně… Člověk získává pronikavější pohled na neomezené možnosti svého vlastního rozvoje. Síla přijímaných vnuknutí mu dává křídla, a to, co se zdálo nemožné, se podivuhodně nádherným způsobem stává skutečností.“
Co dodat? Snad jen přání, aby nás  Archandělé inspirovali a my se nechali :-).


Měsíc 18 – Lunární diář 2018

„Střežený vstup je zpodobněním ženského pohlavního orgánu, vaginy. Měsíc zde symbolizuje nevědomou oblast ženského, to proměnlivé, vlhké, pološeré, svádějící – onu obrovskou magnetickou přitažlivost. Nový život však vznikne teprve pro průchodu tuto bránou. Cesta k uvědomění nás přivádí do konfrontace s nevědomím, neznámem a nebezpečím.“ Modrá a fialová strážkyně chrání cestu k tajemství Luny. Snad zvládneme tuto cestu s bdělostí a lehkostí :-).


Slunce 19 – Astro a Reishi diář 2019

„Slunce září jako centrum uprostřed 12 hvězdných znamení a všechno proniká svým světlem. Z jeho nejhlubšího nitra rozkvétá růže poznání. Její světlo je esencí jasnosti a nejvyššího vědomí.“ Astro diář s 12 hvězdnými znameními je jasná volba. Na obálce je slunce úplně nahoře. Reishi vznikla na základě inspirace ve snu. Tento diář a také týdenní stromový a astro nástěnný kalendář je plodem expanzivní energie Slunce. V dalších letech symboliku tarotu pro výběr témat diáře opouštím. Dokončila jsem tímto 9ti letý cyklus a nadále je tedy má tvorba otevřená. Děkuji léčivým paprskům Slunce a též Duchovním světům za jejich teplo a světlo.

Autorka: Květa Kolouchová
citace:„uvozovkách a kurzívou“  z knihy Tarot, zrcadlo duše, Gerd Ziegler


 Všechny články ze života diáře

Filosofie a vize diářů síly

Jak vzniká téma diáře

Trápení a radosti s diáři síly

Jak se tvoří cena diáře

Mandalová záplava

Jak Facebook ovlivňuje vzhled diáře

Fotogalerie a videa (2010-2016)