FB Soutěž o diíře

luna a zdravi

Každá část těla či orgán je ovlivňován jedním ze znamení zvěrokruhu. Luna se v každém znamení pohybuje zhruba 2,5 dne a zesiluje tak jeho vliv.  Proto všechno, co pro daný orgán nebo část těla uděláte v dobu, kdy daným znamením prochází luna, bude mít silnější dopad. Léčivé akce budou mít léčivější účinek. Škodlivé akce, budou mít škodlivější účinek. Doporučuji si v čase, kdy luna prochází daným znamením, naplánovat jeho intenzivnější léčení a očistu. Pozor, neplatí to pro operace a intenzivní zákroky, ty jsou v tu dobu příliš velkou zátěží pro orgán.

zodiak

Luna tančící 12 znameními nás učí pečovat o své tělo
.

Znamení Živel Část těla ve spojitosti se zodiakem
Beran Oheň Hlava, mozek oči, nos
Býk Země Hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, krk, mandle, uši
Blíženec Vzduch Ramena, paže, ruce, plíce
Rak Voda Hruď, plíce, žaludek, játra, žluč
Lev Oheň Srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny
Panna Země Trávicí ústrojí, nervy, slezina, slinivka břišní
Váhy Vzduch Kyčle, ledviny, močový měchýř
Štír Voda Pohlavní orgány, močovod
Střelec Oheň Stehna, žíly
Kozoroh Země Kolena, kosti, klouby, kůže
Vodnář Vzduch Kotníky, paty, bérce, žíly
Ryby Voda Chodidla, prsty u nohou

.


Co dělat nebo nedělat pro zdraví v jednotlivé dny?
.

Beran – masáž hlavy, masáž uší, oční cvičení, prokrvení mozku stojem na hlavě, pročištění nosních dutin. Pozor na bolesti hlavy a migrény (dostatečně pijte). Vyhněte se operaci očí (a obličeje celkově). Jedna moje známá šla na operaci očí ve dnech berana a bylo to pro ní velmi bolestivé a oči se jí regenerovaly delší dobu než je obvyklé.

Býk – masáž krku a šíje, masáž uší, masáž dásní, kloktání, aromaterapie (vůně), zpěv a uvolnění hlasivek. V nepříznivém počasí chraňte uši a krk. Návštěvu zubaře v býku neplánujte. Mandle si nenechte vytrhnout nejen býku, ale nikdy.

Blíženec – dechové cvičení, inhalace, uvolnění ramen a paží, masáž rukou a prstů, péče o ruce. Vyhnout se operacím ramen či na rukou.

Rak – masáž prsou, lehká strava nezatěžující žaludek. Vyhnout se operaci prsou.

Lev – masáž zad a hrudníku, pohyb, stříhání vlasů, vyhnout se operaci srdce.

Panna – odlehčená strava, půst (pokud luna ubývá), veškeré očisty střev (v ubývajícím měsíci), masáž břicha a solárního plexu, stříhání vlasů.

Váhy – pít ledvinový čaj, masáž zad (meridián močového měchýře), pozor na operaci kyčlí

Štír – sedací koupel, sexuální cvičení, léčivá masáž jóni, vadžry nebo zadečku. Vyhnout se operacím v intimní oblasti a operaci hemeroidů.

Střelec – procházka, otužování, podpora krevního oběhu, masáž stehen, kůry proti celulitidě, kůry proti rozšířeným žilkám.

Kozoroh – pohyb a protažení, kartáčování kůže na celém těle, hluboké čištění pleti, masáž kolen, vyhnout se operaci kolen.

Vodnář – masáž a protažení kotníků a lýtek, masáž lymfy na nohou, masáž pat, pohyb, vyhnout se operaci křečových žil

Ryby – masáž chodidel a prstů na nohou, lymfatická masáž, sauna, pohyb


Žít v souladu s lunou se vyplatí! Vyzkoušejte jeden návyk a získejte vlastní zkušenost. Dobrá rada ohledně operací: Pokud si operativní zákrok můžete naplánovat, stojí za to si termín z hlediska luny ohlídat! Pokud se můžete vyhnout operaci úplně, udělejte to. Téměř vždy existují alternativnější a zdravější řešení.

Prevence a detoxikace jednoduše

Ať Vás trápí jakýkoliv zdravotní problém, můžete pro sebe využít znalosti popsané v článku Vliv luny na hubnutí a detoxikaci. A při ubývajícím či dorůstajícím měsíci zesílit účinek detoxikačních preparátů a nebo naopak dodat potřebné vitamíny a minerály.

autorka: Květa Kolouchová