FB Soutěž o diíře

Nakreslit milence pro každý astrologický archetyp mě opravdu bavilo. Připravila jsem pro Vás malou přehlídku, kde se mimo jiné dozvíte, proč je na obrázcích to, co tam je a jaké kvality nám jednotlivá znamení přináší do našich partnerských vztahů.

Astrologická znamení

.

Beran – duben

Znameni beran

Naší prohlídku nezačneme lednem, ale beranem. Tam je totiž astrologický začátek roku. Beran nám začíná jarní rovnodenností kolem 21.března. Větší část beranů se ale narodila v dubnu, proto jsem do dubna beraní milence zařadila.

Beran ovlivňuje z našeho těla nejvíce hlavu, proto mají oba milenci docela „háro“. Muž na obrázku je současně tak trochu „greenman“. Miluji malovat dubové listy a trochu jsem si tím připomněla stromový motiv z diáře roku 2012, na který nostalgicky vzpomínám. Větvě stromů nad hlavou muže znázorňují současně i jelení parohy. Pohansky ladění kolegové tak možná zahlédnou i jednu z forem mužského boha. Mě osobně to evokuje atmosféru v lesích Robina Hooda… Zajímavostí je, že beraní žena se v průběhu kreslení postupně proměňovala a zjemňovala, což je v jistém smyslu i úkol ženy narozené v beranu. Milenci jsou vůči sobě v pozici, která z konstelačního hlediska věští, že se brzy buď pohádají nebo pomilují. Tato vášeň by neměla chybět v žádném partnerském vztahu!

Beraní láska: prudká, vášnivá, akční radostná, nadšená, tvořivá, spontánní, jarní


Býk – květen

Znamení býk

Nemůžu si pomoci, ale já prostě květen (a tím i Býky) odívám vždy do růžové. Zaprvé vždycky něco krásně kvete. A za druhé květen je lásky čas a láska voní růžově. Navíc lásce astrologicky vévodí Venuše (Býkům též) a její typická barva je růžová. Květnoví milenci jsou lehce exotičtí ale současně spojeni s přírodou a se zemí. Ona je krásná Haiťanka a on možná trochu nabručený tamní tanečník s jakýmsi žlutým peřím na hlavě. Po nocích spolu tančí smyslné tance kolem ohně a užívají si život v jeho přirozenosti. To Býci umí, ne?

Viděli jste někdy býka zasypaného květy? Mě ten na obrázku baví, jsem spokojená i s jeho proporcemi a barvou. Hledí sice do minulosti, ale to k býkům i trochu sedí. Z mého pohledu vypadá odhodlaně a trochu „zabýčeně“. Tyto kvality používané s moudrostí nám přináší rozkvět a hojnost. Stabilita a stálost jsou další velmi dobré býčí kvality, které by samozřejmě neměly chybět v žádném partnerském vztahu.

Býčí láska: požitkářská, smyslná, užívající, luxusní, zabezpečená, klidná, věrná


Blíženec – červen

znamení blíženciJsme veselí a hraví. Klidně mu skočím na záda. Humor, radost, lehkost. Taková je vzdušná kvalita Blíženců. Tento obrázek je inspirován fotkou mých přátel, kterou nafotili pro naší videoseznamku Světlo Srdce. Seznamka je částečně blíženecké téma: hodně lidí, komunikace, internet, nahrát video, brát to s lehkostí, trochu flirtovat a seznámit se. Překonat vnitřní rozpolcenost a jít do hloubky. To je také výzva blíženců. Mimochodem ten pár, podle kterého jsem obrázek kreslila, měl nedávno svatbu a on je Blíženec:-).

Blížencům vládne rychlá planeta Merkur a jemu zase vévodí žlutá barva. Proto je obrázek spíše do žluta, přidala jsem ale i červenou, protože červen si to zkrátka žádá. Merkur je mistr slova a komunikace. Tento archetyp nás tedy učí komunikaci, dobrému používání slov a hravosti spojené s odlehčeností. Asi se shodneme, že kvalitní komunikace je důležitý aspekt dobrého partnerského vztahu, že?

Blíženecká láska: koketující, flirtující, zábavná, hravá, květnatá, společenská, komunikující


Rak – červenec

znamení rakRačí milenci to všechno začali. Kreslila jsem je do diáře jako první a totálně mě nadchli. Inspirací mi byl motiv na obraze. Musím říct, že jsem s nimi velmi spokojená, kompozičně, barevně, symbolicky. A jejich zasněný výraz miluji. Asi jako každý, kdo má rád pocit bezpečí a péče. Objetí. Spočinutí. Splynutí. To jak ho Ona halí do svých vlasů a náruče. To jak se tam On cítí. Toto by nemělo chybět v žádném partnerském vztahu! Jak se říká raci mají tvrdou skořápku, která chrání měkké masíčko uvnitř. Takhle je to často i s námi. Na povrchu jsme siláci a uvnitř toužíme po objetí. Nebo ne? Tento princip naší povahy je na obrázku symbolizován hned dvakrát: hlemýždí ulitou a krunýřem raka. Z velké míry je přirozené, že příroda sama chrání velkou citlivost. My obyčejní lidé se ale i učíme odvaze svou citlivost a zranitelnost druhým ukázat. A je to právě ona citlivost raka, jeho něžná péče a pocit bezpečí, které jsou tak potřebné v partnerských vztazích.

Raku vládne Luna. Pro jistotu jsem ji nakreslila hned dvakrát: jak nahoře tak i dole:).

Račí láska: pečující, něžná, citlivá, bezpečná, rodinná, chránící, hluboká


Lev – srpen

znameni-lev

Ohniví milenci objímající se v plamenech. Nechtějte vědět, podle koho jsem nakreslila jejich tvář… Ano, jde o Bellu a Edwarda z upířího filmu Stmívání. Ač jsou oba jiného znamení, jako částečná předloha posloužili dobře. Lvím milencům jsem zákonitě musela nakreslit pořádnou hřívu, ukázat hruď (oblast těla pod vlivem znamení lva) a přidat trochu plamenné vášně a hrdosti. Lev je vždy v něčem velkolepý a sebevědomý. Ne náhodou byl vzorem slavný pár. Lev je živel, který inspiruje a oslňuje. Znamení lva je totiž pod vládou samotného slunce. Takže pokud tento princip v sobě správně uchopíme – záříme a hřejeme. Ke slunci i k srpnu sedí oranžová barva, takže jsem jí nešetřila. Lev pod spirálou byl původně sám, ale když máme ten rok lásky, vykouzlila jsem mu tam i lví partnerku. Společně buď hledí do budoucnosti nebo na svá mláďata, která si tam na pláni spolu hrají a vyhřívají se na sluníčku. Do našich partnerských vztahům nám archetyp lva přináší velkorysost, sebevědomí, mileneckou vášeň a hravost. Uznejte, že tyto kvality do vztahu rozhodně patří!

Lví láska: tvořivá, oslňující, sebevědomá, velkolepá, velkorysá, milenecká, letní


Panna – září

znameni-pannaUdělají si zrozenci ve znamení panny pro samou práci vůbec čas na lásku? Určitě! Muže jsem se pokusila znázornit tak, aby byla vidět jeho velká oddanost a vášeň. Pokud se mu podaří jí neutopit v práci a vloží ji i do vztahu, pak to může vypadat právě jako na obrázku:). Žena panna zase v hloubi duše touží po něčem vyšším, božském. Lásce se odevzdává svým panenským způsobem. Původně jsem jí chtěla nakreslit nahou (jako lví milenku), ale moje vlastní panenská cudnost mi to nedovolila (jsem narozená v září). Navíc jakému jinému archetypu než panně dodat trochu cudnosti a andělská křídla? Když má muž a žena každý jedno křídlo, nezbude jim nic jiného, než se objímat a následně i létat v oblacích. Je to romantické i praktické současně – a takový je také archetyp panny. Symbol panny pod spirálou se mi podle mě nepovedl úplně. Její postoj, šaty a klasy obilí jsou ještě v pořádku, ale kdyby jsem jen mohla obrázek vzít, trochu zvětšit a posunout… To bych ale nebyla pravá panna, kdybych nechtěla mít vše dokonalé, že?

Panna touží po dokonalosti. Pokud je tento princip správně pochopený a uplatňovaný na sebe sama, stává se ono sebe-zdokonalování pro partnerský vztah požehnáním.

Panenská Láska: zdokonalující, pečující, sloužící, zasloužená, praktická, zodpovědná


Váhy – říjen

znameni-vahyJak jinak nakreslit milence ve znamení vah než při tanci? Tanec je totiž o tom, najít harmonii, soulad a rovnováhu. Váhy navíc tančí v páru a jednou z hlavních životních výzev zrozenců v tomto znamení jsou právě partnerské vztahy. To vše opět pod patronátem Venuše neboli Afrodity – bohyně lásky. Ženě jsem se pokusila nakreslit duhové šaty (nemohla jsem se rozhodnout pro jednu barvu a chtěla jsem být spravedlivá) a muže jsem chtěla lehce šarmantního. Je otázkou, jestli spolu působí víc jako milenecký nebo kamarádský pár. Myslím ale, že znamení vah vystihuje obojí. Jsou společenské, komunikativní a velmi přátelské. Bez těchto kvalit by nám v partnerství nebylo příliš do zpěvu. A když už jsem u té hudby, milencům ve znamení vah jsem přidala houslový klíč. Snad pro jejich umělecký potenciál, ať už muzikální nebo jiný.

Symbol vah nám mimo jiné také připomíná, že v partnerství je třeba zachovávat rovnováhu, rovnocennost a že na určité úrovni jsme v jednotě: „já jsem ty a ty jsi já„. Proto hrajme stylem win-win (vítěz – vítěz).

Láska Vah: jemná, krásná, harmonická, diplomatická, citlivá, tančící, koketující


 Štír – listopad

znameni-stirŠtíři jsou hlubocí, v něčem velmi komplikovaní a v něčem naopak velmi jednoznační. Indiáni jsou jim podobní  jejich nekomplikovaností a přirozeností. Chtěla jsem, aby ze štířích milenců dýchala hluboká propojenost a spočinutí. Stojí sice zády k sobě, ale jsou spolu vnitřně spojení. Vodní znamení štíra je známo pro své hluboké city, intenzitu a transformaci. Transformace je na obrázku vyjádřena hned několikrát. Předně jí symbolizuje had ve formě spirály. Což je i malá připomínka motivu diáře z roku 2011.  Hadí síla také přímo souvisí se sexualitou a silou celkově. Jak také víme, štír se tradičně transformuje v orla, snad proto tam štír dole pod spirálou sedí na ptačích perech. Na obrázku je vůbec dost ptačích per. Jsou tam i orlí? Z ptačích per jsem, inspirována svou náušnicí, nakreslila lapač snů (podrobnosti zde). Možná se štířím milencům zdá nějaký symbolický či lucidní sen? Kdo vlastně ví, co v sobě hluboké a tajemné znamení štíra ukrývá.

V žádném partnerském vztahu by neměla chybět hloubka, intenzita a sexualita. To jsou dary tohoto znamení.

Štíří láska: vášnivá, intenzivní, nekompromisní, hluboká, soucitná, transformující


Střelec – prosinec

znameni-strelecMilenci ve znamení střelce jsou jiní, takoví trochu exotičtí fialoví avataři či přírodní dévy. Vlastně jsou to stromoví milenci z roku 2012, kteří se k sobě ještě víc přiblížili a zjemněli. Tak už to v partnerství chodí, ne? Přibližujeme se, zjemňujeme své projevy, léčíme staré rány a stáváme se moudřejšími, láskyplnějšími. Znamení střelce vládne planeta Jupiter a jí charakterizuje vínová barva, proto jsem jí tentokrát přidala k fialové, kterou obvykle používám pro prosinec. Znamení střelce ovlivňuje na fyzické rovině stehna, vynasnažila jsem se tedy, aby jich alespoň malý kousek byl vidět. Se symbolem střelce (kentaur s lukem) pod hadí spirálou je to podobně jako se symbolem panny.  Jsem spokojená jen z části, ale budiž. Ono zkombinovat muže a koně do jedné bytosti není úplně legrace, ale snad Vám to trochu kentaura připomíná. Beru to optimisticky a s nadhledem, neb to ke znamení střelce patří. Toto znamení přináší do každodenního života pozitivní energii, vizi a spojení s vyšším já. Bez těchto kvalit by bylo v partnerství ouvej.

Střelecká láska: exotická, spontánní, optimistická, šťastná, zábavná, s vyšším posláním


Kozoroh – leden

znameni-kozorohKozoroží milenci mi dali docela dost práce. Několikrát jsem je překreslovala (viz.: Momentky z tvorby), než jsem se dopracovala k této podobě. Možná je to tím, že kozoroží archetyp je o práci a pomalém postupném vývoji. Výše zmíněné kvality kozorohům zajišťuje planeta Saturn. Ne náhodou je to severské, zimní znamení. V zimě je to zkrátka náročnější a člověk se musí víc snažit, aby přežil. Tento archetyp tedy přináší určitou vytrvalost, houževnatost a cílevědomost. Žena v páru má být něco jako zimní královna, proto má na hlavě korunu. Muž je prý podobný jednomu poutníkovi, který je skutečně kozoroh a díky té podobě jsme se posléze spřátelili! V muži vidím ale také nějakého severského boha. Inspirací byl tak trochu Wotan, proto ta přilba s křídly. K Saturnu a kozorohu se váže tmavě modrá barva, která se ostatně hodí i k lednu. Aby bylo jasno, že je zima, sníh a tak, namalovala jsem do šatů obou milenců sněhové vločky. Celá lunární spirála je také jednou velkou sněhovou vločkou.  Symbol kozoroha po ní se mi po všech stránkách líbí. Takovou kozu s okřídlenou spirálou místo zadečku bych chtěla opravdu potkat.

Ač jsou kozorozi od přirozenosti celkem samotáři, ve skutečnosti mají mnoho darů pro partnerské vztahy. Díky nim se partnerská láska stává trvalouzodpovědnou a postupně se vyvíjící. A to rozhodě není málo.

Kozoroží láska: zodpovědná, trvalá, zaměřená, postupně se prohlubující, prostá


Vodnář – únor

znameni-vodnarVodnářští milenci jsou mým oblíbeným obrázkem. Uznejte sami, že jsou vskutku originální. Pokud bych se měla letos pochválit jen za jedinou věc, byl by to tento obrázek. Vodnář paradoxně není vodním znamením, ale vzdušným. Značka znamení (dvojitá vlna) neznázorňuje tedy prý vodní vlny, ale spíše vlnové frekvence. Já jsem ale neodolala a všechny ty významy propojila. Pozemský význam: On jí myje hlavu a ona si lije vodu pod rybí ocas. Vodnářská žena totiž není jen tak ledajaká žena, ona je prostě trochu jiná. Vodnářský muž je samozřejmě rozhodně také neobyčejnýNadpozemský význam: On vnáší do světa božskou inspiraci (frekvenci). Žena přijímá božské frekvence svými vlasy a předává je (pravou rukou) dále do pozemského bytí. Je to tak trochu jako tarotová karta 17 – Hvězda – Vodnář (podle Crowlyho). Vodnáři vládne planeta Uran. Přisuzuje se mu tyrkysová barva a tu já můžu. Uran souvisí s intuicí a bleskovým věděním či vizí. I tento obrázek vznikl tak trochu jako nápad z čistého nebe. Nakreslila jsem si ho hned jako skicu a ukazovala to mojí mámě přes skype. Myšlenka přidat ženě rybí ocas přišla od ní a celý nápad krásně doplnila. Díky pokrokovým moderním technologiím mi mohla tu myšlenku předat a já mohla pokračovat. Kreslilo se mi to celé lehce a šlo to rychle. Vodnářský archetyp nám do partnerství přináší transformující změny, vyšší perspektivu, smsky a všechny ty technologické vymoženosti:-).

Vodnářská láska: nadčasová, přátelská, originální, intuitivní, lidská, přemýšlivá, zralá


 Ryby – březen

znameni-rybyDvanáctým astrologickým archetypem jsou Ryby. Ony ukončují astrologický rok a po nich přichází nový začátek (jaro). Je to vodní znamení, vládne jim Neptun a charakterizuje je fialová barva. Do obrázku jsem samozřejmě chtěla vložit všechno z toho. Neptun je symbolem božské lásky a odpuštění (ruka na srdci) a taktéž je to vládce moří. Proto muž drží Neptunův trojzubec, lunární spirála je jako kormidlo a celé je to pojaté jako plavba po moři. Jestli kormidlo drží žena, zůstává tajemstvím. Pokud ano, nedělá to okatě. Delfíny jsem si nemohla odpustit, celou tu oceánskou plavbu na moři lásky rozradostňují. Ryby jsou křehké a citlivé. Učí se pracovat se svou citlivostí a vnímavostí. Dokáží se rozplynout a odplout kamsi. Rybí milenci by mohli být také znázornění jako splývající propletenec dvou duší, ve kterých se ztrácí pojem, kdo je vlastně kdo. Ale to by se mi špatně kreslilo, tak jsem se rozhodla pro důstojný pár s nohama na zemi, což je vyzrálá forma archetypu ryb. Když ryby svou citlivost zvládnou, bývají skvělými vůdci. Ne nadarmo v sobě nesou moudrost všech předchozích jedenácti znamení a uzavírají celý vývojový cyklus. Ryby nám do partnerství přinášejí božský aspekt lásky – soucit, pochopení, odpuštění a bezpodmínečné přijetí. Bez tohoto aspektu by partnerský vztah dlouho nevydržel.

Rybí láska: všeobjímající, bezpodmínečná, nepopsatelná, odpouštějící, soucitná, božská


Doufám, že se Vám prohlídka po jednotlivých astrotypech líbila, a že Vaše partnerské vztahy obsahují z každého znamení alespoň malý kousek! Více o tématu znamení a vztahy, popis mužského a ženského archetypu ve všech znameních a jejich hlavní výzvy, najdete ve skvělém článku Znamení a vztahy od mého kamaráda astrologa.

autorka článku: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie:

Prohlídka diáře 2014

Vznik úvodního obrázku diáře 2014

Momentky z tvorby diáře 2014