FB Soutěž o diíře

A znovu nastal čas kreslení a malování diáře pro další rok. Pro rok 2013 jsme se rozhodli, že hlavním tématem budou čakry. A to s sebou neslo několik otázek k vyřešení. Jako třeba: existuje sedm hlavních čaker, ale dvanáct měsíců v roce… nebo jak nakreslit šestou čakru (3.oko) a současně zřetelnou postavičku atd. atd.  Takže náčrtů, jak co vyřešit, jsem vytvořila desítky… a myslím že se to vyplatilo. Šlo to pak totiž jako po másle :-).

 

 

 


 

Črty
Na počátku byly myšlenky a ty myšlenky se zhmotňovali do mnoha nákresů a črtů…

Výběr ze skic.
Jenom pokaždé, když se na ně koukám, tak si říkám, jak to ten Leonardo da Vinci dělal, že ty jeho čmáranice vypadají vždy tak excelentně…?


 

Světlo matky Země
Náš příběh začíná v hlubinách země, v místě pod našima nohama, v energetickém centru z něhož čerpáme sílu a uzemnění.

Věřím, že nás Matka země podporuje, proto ten náznak objímajících rukou. Popravdě se můžeme jen domnívat, co by planeta Gaia udělala, kdyby měla ruce. Možná by nám nejdřív dala facku a pak nás objala? Nebo by každému nadělila podle jeho zásluh?


První čakra – se začíná materializovat…

Zde ještě „prvočakrový“ muž nemá tvář, ale domalovala jsem mu jí, včetně velkých uší:-).


 

Druhá čakra – je více ženská (přesněji ženy jsou v ní více aktivní), proto je k k 2., 4., a 6. čakře v diáři přiřazena žena…

a k 1., 3., 5. a 7. čakře zase muž… Všechno to do sebe zapadá.


 

Třetí čakra – a žlutou prosím:-)

…hlavu dodáme později 🙂


Šestá čakra – Haló paní, něco se Vám před obličejem vizualizuje…

Tak jsem to nakonec vyřešila prolnutím dvou realit, což se ve skutečnosti děje neustále.


Vyšší čakry – po sedmé čakře, přichází Lotos duše a Světlo duše…

A tím se řeší nesrovnalost v počtu měsíců a čaker. Máme totiž kromě sedmi základních čaker také vyšší čakry, vedlejší čakry atd. A navíc, kdo říká, že se musíme držet jen tohoto konceptu?


 

Čakroví milenci – náš příběh pokračuje – milenci symbolicky drží a pečující o Matku Zemi a vrací jí tak, co nám dává. Jenom díky lásce a péči o Zemi, budeme moci jako druh zůstat i nadále. Děťátko v růžovo – fialovém lotosu je symbol příštích 7 generací.

Všechno je se vším propojené, láska a péče se nám vrátí. Je na čase se probudit do hlubšího uvědomění a zralejších podob lásky:-).


 Ostatní fotogalerie:

Prohlídka diáře 2013
Vznik úvodního obrázku 2013
Čakry v diáři 2013