FB Soutěž o diíře

Když nastal čas kreslení a malování, rozložila jsem si na stůj barvičky, štětce, barevné vzorníky a papíry. Začala jsem opět tvořit spirálky.

Tentokrát jsem si navíc vymyslela, že nakreslím i 12 vyvolených stromů.Vznik stromového motivu

Jako vždy na počátku je čmáranice :-). Vznikla 9.10.2010 (napsala jsem si to tam červeně) a byla to hlavní a jediná skica, která obsahovala základ všeho, co jsem později potřebovala k tvorbě.

Jak vidíte, od začátku bylo jasné, že strom je základ.
Obrázky všech stromů v kalendáři najdete zde.


 

Vznik spirál

Vyladit spirály byl už celkem jednoduchý proces, neboť princip zůstal zachován již dřívějška. Hledala jsem pouze cestu jak spirálu vyladit se stromem. Takže jsem použila lístečky nebo šišky daného stromu a zakomponovala je na spirálu dní. Tady jsou například cedrové šišky:

Z hada (diář 2011) se nám pro tentokrát vyklubal ptáček… Možná by se v tom, při troše snahy, dala najít i symbolika, že se zase nějaký ten plaz transformoval v okřídlence:-). Buď jak buď, ptáci ke stromům prostě patří. Věděli jste, že bylo už i experimentálně dokázáno, že stromy by přestaly rodit, kdyby neslyšely zpěv ptáků?


Momentky z tvorby dubna

Duben a dub – přišlo mi to naprosto samozřejmé, stejně jako Březen a bříza…
Postup kreslení a malování je stejný jako vloni: tužka, tuž, akvarelka, naskenovat pro grafičku… a je to.

Snad se díky dubům napojíte víc na svojí sílu :-). Znáte přeci pojem dubová síla, ne?
A ne že s tím budete koketovat jen v dubnu! Na sílu stromů se lze napojit kdykoliv v průběhu roku.


Momentky z tvorby listopadu

„Listopadovou píseň od léta už slýchám…“, ano je to pro mě trochu zvláštní, když maluji barvící se listy listopadového javoru někdy na přelomu jara a léta…

V kalendáři je listopad můj oblíbený měsíc kvůli barevnosti, zrovna tak jako květen kvůli růžové. Javorové lístky navíc grafička Darina použila k ozdobení i jiných míst v kalendáři (úvod, poznámky atd.).

No řekněte, je vůbec možné ještě prožít pochmurný listopad?


Momentky z tvorby prosince

Prosinec jsem chtěla udělat svátečnější, když už má toho 21.12.2012 skončit čas nebo co:-). Nakonec jsem zvolila dívající se Ořešák, snad abychom mohli vnitřním zrakem pohlédnout do jemnějších dimenzí než je tato naše:-)

Můžete si také všimnout, že na rozdíl od jiných měsíců, v prosinci spolu dva ptáčci odlétají směrem do budoucnosti… co to asi znamená?


 


Ptactvu zdar:-)

Dala jsme si tu práci a seřadila jsme tu všechny ty „pěkné ptáčky“ jak jdou za sebou…

Jsou tu ptáci v jehličí, v hnízdě, letící i k sobě se tulící, ptáci na javoru, na dubu, ale žádní ptáci v trní… tak se možná v příštích letech polepším, když budu malovat třeba trnku:-)


 

Stromy

Vidíte, jak jsem musela nejdřív černobílou jeřabinu vysvobodit z mřížovaného vězení stínů? Pak jí přidat trochu hnědé aury a nakonec ponořením do světla získala i své rudé plody…

 

Pokud chcete vidět jak byly stromy do kalendáře původně nakreslené a také texty k nim, které naleznete v kalendáři, podívejte se na Stromy v diáři 2012.


 

Tak to by bylo z mé tvořivé dílny pro tentokrát vše… dále se čarovalo v tiskárně…


Ostatní fotogalerie

Prohlídka diáře 2012
Vznik úvodního obrázku diáře 2012 
Stromy v diáři 2012