FB Soutěž o diíře

pastelkyDiář lásky mě bavil. Nápad zrál celkem dlouho a několikrát se změnil. Původně jsem totiž chtěla nakreslit bohyně. Když jsem svůj nápad sdělila partnerovi, reagoval slovy „Není to nějaké nevyvážené? A co bohové?“.

duben umelecka mini

To mě rozladilo a já tedy začala zvažovat, že tu a tam zařadím nějakého boha či „greenmena“. Jenže časem to vedlo k ještě lepšímu nápadu milenců pro každý astrologický archetyp. Cítím, že to bylo moc dobře, protože bohyně by byly více pro ženy (což by bylo super), ale milenci jsou pro všechny (což je ještě lepší). Navíc je fakt, že principiálně pro harmonii vztahů udělá milenecký pár víc než samotná bohyně.

Letos jsem se také oproti předchozím letům rozhodla experimentovat s pastelkami. Koupila jsem si na to staré dobré koh-i-noorky, měkké čtvrtky a začala tvořit diář pro rok 2014.


Červenec – rak

První jsem nakreslila račí červencové milence. Šlo to tak nějak samo.

rak vznik

Jen na začátku jsem chvíli váhala, jak že tam ta ulita má vlastně být. Pak se mi zdálo, že hezčí bude, když z ulity jako z nějaké úkrytu vyleze rak a ne muž. Přeci nebudu nabádat muže, aby se každou chvíli schovávali v ulitě či jeskyni, ne? Takže zvítězila verze dvě.

rak spirála


Březen – ryby

Jako druhé jsem se počala kreslit znamení ryb. Věděla jsem, že tam chci moře, Neptunův trojzubec, trochu fialové a tak. Nakreslila jsem skicu, našla přijatelnou kombinaci modré a fialové a začala.

leden2

Nápad s delfíny mi přišel skvělý a tak jsem nakreslila rovnou čtyři. Původní koruny na hlavách rybích milenců jsou lehce předimenzované, tak jsem je nakonec trochu zmenšila. Ó jak jsem si libovala, že pastelky jdou jakž takž trochu vygumovat a dávají tak kreslíři druhou šanci:-).


Únor – vodnář

Další v pořadí byl únor. Vznik a symboliku nápadu popisuji v článku Milenci v diáři. Pravdou je, že jsem z obrázku vodnářů nadšená. Vlny jsou zkrátka všude!

únor

V tomto obrázku jsem dělala dvě opravy. Do finální podoby jsem zklápěla rybí ocas, abyste měli víc místa na plánování, celkově to ale i tak na mě působí harmoničtěji. Při posledních kontrolách jsem také zjistila, že jsem únorový úplněk o týden posunula, takže v diáři už to máte překreslené správně.


Leden – kozoroh

S kozorohem jsem zůstala ještě u modré barvy a zimy. Od začátku jsem mu chtěla nakreslit zimní vločku uprostřed.

leden1

 

Kozoroh byl trochu pracnější, předělávala jsem ho, jak je ostatně vidět na pátém obrázku s vygumovanými hlavami. Někdy to zkrátka člověku prospěje (vygumovat hlavu). Zimní královna se tím celkem omladila. Je fakt, že kozorozi vypadají obecně většinou mladě. Všechno jim prostě trvá dlouho – i to zestárnutí:-).


Duben – beran

Už jsem té modré měla dost a vrhla se do zeleně. Jala jsem se znázornit jarní beraní milence. Nevím, co si mám o beranech myslet, ale partnerka se onomu beranímu „greenmanovi“ s dubovým listím na hlavě několikrát proměnila… Ale možná to byla pořád ta samá a ukázala na naší ženskou proměnlivost obecně.

ženská proměnlivost

Beraní žena

Vývoj celého beraního dobrodružství je zde:

Beran - duben


Listopad – štír

Chtělo se mi nakreslit něco barevnějšího. Takže jsem z jarního berana skočila hned do podzimu. No ono upřímně řečeno, letos stejně po jaře (2013) přišel takový malý podzim… Zde je zrození listopadových štířích milenců:

Listopad

Moje náušnice byla inspirací hned dvakrát. Jednou nahoře u hlavy (jako peříčko)…

Štír, peříčko a lapač snů

… a jednou dole pod spirálou (jako lapač snů). Tak široké uplatnění by člověk jedné náušnici nepředpovídal, že?


Září – panna

Pannu kreslím ráda, je mi blízká. Letos jsem se rozhodla, že z ní udělám trochu anděla a tak dostala křídla. A jelikož je to září, nakreslila jsem i záři.

Září - panna

Zbytek obrázku jsem samou pílí nevzpomněla nafotit:-). Totéž se mi stalo i se znamením Lva a Váhy, z jejich tvorby nemám ani fotečku:-(.

panna lev váhy


Květen – býk

Na býka jsem se těšila, protože růžovou barvou kreslím moc ráda. Současně jsem se ho trochu obávala, neboť jsem měla kreslit trochu exotiku. A toho neznámého se na začátku asi trochu bojíme.

Květen - býk

Jak je vidět překreslovala jsem tam ono zelené „křoví“, chtěla jsem obrázek změkčit. No s výsledkem nejsem 100% spokojená, ale už jsem to přijala. Letos jsou býci holt zasypaní růžovými květy ze všech stran.


Červen – blíženci

Blíženci vznikali úplně jinak než všichni ostatní. Mě to přišlo vtipné, jak se vynořovali zespoda: kulička-spirála-2 hlavy-a hup mu na záda. Ještě obarvit tričko a jsme tu.

červen


Prosinec – střelec

Dynamika vzniku střeleckých milenců je také velmi osobitá. Měla tři fáze. V první fázi nastalo takové tvořená „na hrubo“.

Střelec - 1.fáze

V druhé fázi přišel ke slovu lehký výmaz a následné tvoření „na jemno“.

Střelec fáze 2

A v třetí fázi se narodil kentaur.

Střelec 3.fáze

Co se týče střelcových milenců, jedná se o vývoj stromových milenců z roku 2012. Zde je obrázek jako důkaz:

Stromový střelci


Doufám, že se Vám tato procházka po momentkách z tvorby obrázků do diáře 2014 líbila, a že Vám tento malý Feng Shui zářič do kapsy, bude dobře sloužit.

autorka článku: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie:

Prohlídka diáře 2014

Vznik úvodního obrázku diáře 2014

Milenci v diáři