FB Soutěž o diíře

Mandaly jako téma roku 2015 ve mě uzrály už dávno. Vlastně je to celkem logické téma, když je potřeba uprostřed každé kresby ztvárnit spirálu, ehm…

Podklady pro mandaly 2015

Nejdřív jsem chtěla mandaly „vymyslet“ dopředu. Načtrnout a naplánovat si mandalu pro každý měsíc. Ale takhle to prostě nefungovalo. Ani život si nenaplánujeme dopředu, že? Jediné, co jsem věděla před započetím, bylo téma mandaly. Mandala pak vznikala v přímém přenosu. Naostro. Jako v životě.


Leden – mandala koncentrace

Modrou mám ráda a opravdu jsem se na ní těšila. Koncentrovalo se mi dobře…

leden koncentrace
Doufám, že i na Vás působí mandala koncentrace tak trochu úderně a blaží Vás.


Únor – mandala intuice

Nějak jsem zapomněla fotit. Takže to vypadá, že mandala intuice přišla zkrátka jako blesk z čistého nebe. Tak už to prý s intuicí většinou chodí 🙂

únor intuice
Lístečky a vlnky mě bavily, ta tyrkysová barva mě taky bavila. Prostě paráda.


Březen – mandala lásky

Plynutí s mandalou lásky mě nadchlo. Kombinaci fialové a růžové jsem si ale nacvičila dopředu. Takže přeci jenom jde něco naplánovat a vyzkoušet nanečisto.

březen láska
Je tam hodně srdcí, i skrytých. Jedno je tam jakoby navíc (v těch co znázorňují dny), ale třeba to byl záměr? Celkově jsem jich napočítala 35. Tak to jsem si je asi dala k narozeninám :-).


Duben – mandala sebevědomí

Na tuhle mandalu mi trochu chybělo sebevědomí. Nakonec jsem ho ale našla.

duben sebevědomí
Kdyby nebyl duben, ztvárnila bych sebevědomí víc do červena. Zelená je ale taky dobrá. Vlastně je doplňková k červené, takže v neprojevené/doplňkové formě je sebevědomí rozhodně červené…


Květen – mandala hojnosti

Zřejmě mě omámila ta růžová barva, láska, nebo ta „prsa“ na obrázku… Zkrátka jsem zapomněla fotit a dokumentovat. Takže mám jen jeden obrázek…

květen hojnost
Ale zase tu máme hojnost jiných fotek :-).


Červen – mandala komunikace

Kombinace červené, žluté a oranžové mě fakt baví. A také to, jak je na fotkách vidět stín mých rukou držících i-phone.

čeven komunikace


Červenec – mandala bezpečí

Tak trochu jiná mandala, nápad přišel téměř okamžitě. Na ulitu jsem použila velmi širokou škálu barev od jemně zelených, šedých, okrových až po oranžovou.

červenec bezpečí
Ve finálním tisku se ta barevná škála asi ztratí a neukáže, ale to nevadí, protože vy to nyní už víte.


Srpen – mandala tvořivosti

Tvořivost si nějak nevědomě spojuji se spirálami v pohybu a tyrkysovou barvou. Bublinky a modravé pozadí jsou tedy bonus navíc.

srpen tvořivost


Září – mandala zdraví

Zdraví je podle mě zelené a září okrově žluté, nemohlo to tedy dopadnout jinak. Na druhém obrázku je vidět, že jsem celkem koketovala s myšlenkou nechat vnější okvětní plátky zelené…

září zdraví
…ale rozmyslela jsem si to. Naštěstí to šlo vygumovat a překreslit k nepoznání.


Říjen – mandala partnerství

Pastelové barvy, růže a mnoho odstínů na pozadí – i tak se dá ztvárnit partnerství.

říjen partnerství

Na třetím obrázku je vidět, že jsem dodávala řádné hranice – ty jsou v partnerství také potřeba.


Listopad – mandala síly

Sílu si představuji symbolicky nějak takto. I když na třetím obrázku to nechtěně vypadá, že síla nějakým čůrkem krve odtéká nebo co. Ale ve výsledku to má proudit oběma směry, dovnitř i ven.

listopad síla
Ve finální úpravě do tisku musela grafička na mou žádost trochu upravit odstín víc do vínova. Kdyby to bylo moc „růžovoučký“, nevěřila bych tomu ani já. Síla musí být prostě rudá a černá. Nebo aspoň vínová :-).


Prosinec – mandala životního poslání

Životní poslání jsem chtěla pestré, trochu ostré neboli vyhraněné a celkově bohaté a různorodé. Začalo to tak jednoduše až primitivně (viz první obrázek).

prosinec životní poslání
Pokračovalo to velmi mnohovrstevně (jako v životě). A na závěr to bylo potřeba trochu zabalit do fialova a změkčit. Jsem spokojenost sama.


Snad se Vám tato procházka po stopách z tvoření mandal do diáře 2015 líbila. Doufám, že Vás mandalový diář bude hezky uvnitřňovat.

autorka článku: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie

Prohlídka diáře 2015
Vznik a výběr úvodního obrázku diáře 2015
Mandaly v diáři 2015