FB Soutěž o diíře

Inspirací byl Waldorfský kurz vedený panem Tomášem Zuzákem, který nás učil o hvězdách, chodili jsme pozorovat oblohu a zakreslovali jsme souhvězdí bílou pastelkou na černý papír. Krása. Inspirace. Reálná souhvězdí na obloze a v hvězdných mapách jsou také předlohou, pokusila jsem se zachovat i vzdálenosti a úhly mezi jednotlivými hvězdami.


Kozoroh

V článku Znamení v kalendáři 2020 se dočtete proč je toto stvoření napůl kozel a napůl ryba. Ať vypadá jakkoliv, Kozoroh je mé oblíbené znamení.

 


Vodnář

I Vodnář je mé oblíbené znamení, mám v něm svou Lunu, bratra a dost dobrých přátel. Tak se mi asi není co divit :-).


Ryby

I Ryby miluji. Je to krásné zvnitřněné znamení obsahující vše, včetně toho nejdůležitějšího. Hluboké lásky k Bohu. Snažila jsme se, aby hvězdy a vzdálenosti a úhly mezi nimi odpovídaly zobrazení na nebi, určitě to není 100% ale pokus tam určitě byl.


Beran

U Berana mi chybí záznam postupného vývoje kresby. Asi je to tím, že beranské znamení je rychlé a akční a bylo hned nakreslené.


Býk

Býk je můj miláček, kreslila jsem ho ráda. Není se co divit, jsem narozena ve znamení Panny a ta bývá s Býkem karmicky svázána. Ne náhodou podle řecké legendy právě Zeus v podobě Býka unesl (a určitě i uchvátil) krásnou pannu Europu na svém hřbetě. Pro koho z nich to bylo náročnější, není známo… Věřím ale, že to byl zážitek pro oba.


Blíženec

Blíženci se mi líbí. Myslím na obrázku a občas i v životě :-). Váže se k nim velká řecká legenda o jejich početí i životě, více naznačuji v článku Znamení v diáři 2019. S obrázkem jsem spokojená.


Rak

Raci jsou fajn. Mají něco do sebe. Dobře se kreslí :-). Není na nich moc co zkazit. Úspěch je zkrátka zaručen. Řecké legendy jej mají sice za netvora, ale já toho citlivého tvora vidím v úplně jiném světle.


Lev

Lev mi dal zabrat v prvním případě na semináři i v druhém případě do diáře. Ono to vypadá, že všechno zahalíte lví hřívou a hotovo, ale není to tak snadné :-). Herkules podle legendy Lva zdolal jako první úkol z dvanácti. Já naopak Lva kreslila jako poslední obrázek z dvanácti. Jdeme opačným směrem asi :-).


Panna

Pannu jsem si nemohla nechat ujít, je to mé znamení… přesněji: mám v něm Slunce… přesněji: v okamžiku mého narození Slunce procházelo znamením Panny…  přesněji: v okamžiku mého narození se nám lidem ze země jevilo, že Slunce prochází znamením Panny… nebo možná znamením Lva, neboť hvězdné pozadí se za posledních 2000 let jako posunulo… jejda. Nebudeme to komplikovat více, to my zrozenkyně v Panně občas děláme. Jinak jsme samozřejmě andělé :-).


Váhy

Váhy jsou prostě dokonalé, harmonické, není tam co zkazit.


Štír

Intenzivní, dramatický a komplikovaný Štír. Kreslil se mi hezky, není tady moc, co zkazit, že? Nožičky, klepejtka, prdýlka a je to. V životě už je to s mým štířím ascendentem trochu náročnější a se štířími protějšky… Ehmm, to jsou příběhy hodné románu. Ale nakonec: konec dobrý, všechno dobré :-).


Střelec

Střelec má nějak hodně hvězd řekla bych. A pak je složitější z toho něco vytvořit, aby to sedělo… Ale spokojená su s tím svým kentaurem. Tak snad i Vám se bude líbit.


12 znamení

Kreslit hvězdná znamení mě fakt bavilo. Jsem se sebou spokojená. Jen minimum detailů bych udělala příště lépe. Občas jsem si obrázky rozložila a jen se tak kochala a pak dolaďovala drobnosti. Z fotky je vidět, že Lev byl opravdu kreslen jako poslední, dvanáctý, jak jsme zmiňovala výše.


13. znamení – Hadonoš

Malý dodatek pro kalendář 2020. Třinácté mystické znamení, nacházející se na obloze někde mezi Štírem a Střelcem.

Bohužel jsem zapomněla fotit hned od začátku, tak aspoň přidávám poslední ladění.


Více informací o daných souhvězdích najdete v článku: Znamení v kalendáři 2020

Všechny obrázky jsem nakreslila, jak jsem nejlépe uměla.
Najdete je v tištěné formě v Astro kalendáři 2020

autorka: Květa Kolouchová


Ostatní související články

Prohlídka Astro Kalendáře 2020
Znamení v kalendáři 2020
Vznik úvodního obrázku kalendáře 2020

Mrkněte také na Křišťálový diář 2020