FB Soutěž o diíře

Vybrat pouze těch dvanáct vyvolených polodrahokamů nebylo vůbec snadné. Byl to trochu boj a vypadlo mnoho skvělých kandidátů…

 

Polodrahokamy

Přála jsem si vybrat ty nejčastější, nejtypičtější a barevně pestré kousky. Samozřejmě některé z nich mám velmi ráda a chtělo se mi je opravdu moc naskreslit.  K textům mě inspirovala „Základní kniha o drahokamech a hvězdách“ (S. Sharamon, B. J. Baginskij). Možná jste to věděli, ale mě překvapilo, kolik nádherných polodrahokamů jsou vlastně křemeny s nějakou příměsí :-).


Křišťál

Křišťál je odrůda křemene. Je to dokonalý nositel čistého světla. Jeho jasný přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Meditativní kámen. Přináší čistotu, intuici, nabíjí světlem. Zve nás k sjednocení se se Zdrojem. Vhodný pro Kozorohy, Lvy a Blížence.


Tyrkys

Tyrkys v sobě spojuje modř Nebes a zeleň naší Země. Propůjčuje sílu slovům. Posiluje sebevyjádření. Je to ochránce ctností, zaručuje spolehlivost a přátelství. Chrání před zápornými vlivy. Posiluje celé tělo, obzvlášť oblast krku a plic. Vhodný pro Vodnáře a Ryby.


Ametyst

Ametyst je odrůda křemene. Podporuje intuici a meditaci, posiluje lásku a oddanost k Bohu. Vede k nezištnému myšlení a k překročení mysli. Vnáší harmonii mezi muže a ženu. Má očistný a uklidňující vliv na psychiku. Vhodný pro Ryby, Berana, Střelce, Pannu a Štíra.


Granát

Granát se většinou vyskytuje ve formě kubických krystalů s mnoha ploškami. Sytě rudý oheň granátu dodává impuls, sílu vůle, sebedůvěru a výdrž. Chrání před neštěstím. Představuje pramen životní síly. Posiluje pohlavní orgány a krve tvorbu. Vhodný pro Berana, Štíra, Lva.


Růženín

Růženín je odrůda křemene. Vyvolává mírnost, něžnost a lásku. Učí odpouštět sobě i druhým. Činí naše srdce přístupné kráse a lásce. Jako kámen umělců nás otvírá umění a tvořivosti. Hodí se pro malé děti, neb je chrání a podporuje radost a štěstí. Vhodný pro Býka a Váhy.


Citrín

Citrín je odrůda křemene. Tvoří šestiboké sloupcovité krystaly. Očišťuje a uvolňuje naše myšlení. Pomáhá nám strávit naše zážitky a najít poučení. Stejně tak pomáhá lepšímu trávení. Přináší pohodu, teplo, vitalitu, jistotu a důvěru. Vhodný pro Býka, Lva, Blížence a Panny.


Jadeit

Jadeit uklidňuje nervy a přináší mír. Činí nás skromnými, mírnými a spravedlivými. Pomáhá vcítění se do druhého. Prodlužuje život, léčí ledviny, chrání před nehodami a daruje nám blahodárný spánek. Vhodný pro ryby, Váhy a Raky.


Karneol

Karneol je odrůda křemene. Oranžový barva evokuje západ slunce, spojuje nás s přírodou a uzemňuje. Pomáhá nám žít v přítomnosti. Dává nám vitalitu a schopnost se soustředit. Čistí krev, zlepšuje zažívání, léčí zádumčivost. Vhodný pro Berana, Blížence, Pannu a Raky.


Jaspis

Jaspis je odrůda křemene. Existuje v mnoha barvách, převážně zemitých. Je označován jako „Matka všech kamenů“. Předává nám moudrost, sílu a lásku „Matky Země“. Učí nás trpělivosti a skromnosti. Potlačuje nevolnost v těhotenství, ulehčuje porody, čistí krev. Vhodný pro Berana, Štíra, Pannu, Raka a Kozoroha.


Achát meruňkový

Achát je odrůda křemene, vyskytující se v mnoha odstínech. Meruňkový achát posiluje pohlavní orgány, podporuje těhotenství, posiluje důvěru. Uzemňuje a dodává rovnováhu. Chrání před nežádoucími vlivy. Vhodný pro Býky a Štíry


Hematit

Nebo také krevel či červená ruda železná. Pomáhá nám objevit skrytý pramen síly, přečkat zlé časy a vyjít ze zkoušek s větší moudrostí a odvahou. Ochraňuje. Odstraňuje stavy slabosti, vitalizuje tělo a podporuje tvorbu krve. Vhodný pro Berany a Štíry.


Lapis lazuli

Nebo též Lazurit. Pochází z arabského azul = nebe. Díky zlatým zrníčkům pyritu připomíná hvězdnou oblohu. Nebeský posel přinášející lidem moudrost. Posiluje našeho ducha a intuici. Zklidňuje. Bojácným dětem posílí sebevědomí. Vhodný pro Střelce a Panny.


autorka: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie

Prohlídka Křišťálového diáře 2020
Momentky z tvorby Křišťálovém  diáře 2020
Vznik úvodního obrázku Křišťálovém diáře 2020

mrkněte také na Astro kalendář 2020