FB Soutěž o diíře

Člověk je jako strom

Jako strom, který zapouští kořeny hluboko do matky Země, aby získal sílu, oporu a stabilitu.
Jako strom, který vytváří pevný a přesto dostatečně ohebný kmen, aby dokázal odolávat všem protivenstvím světa.
Jako strom, který svými větvemi touží dosáhnout nebes a svojí korunou objímá universum.
Jako moudrý strom, který dobře zná a žije svůj úkol. A tak pevně stojí, roste a září. Na podzim shazuje listí a na jaře se opět probouzí k životu, aby nám dal znát, že i zdánlivou smrt lze překonat. Že vždy máme novou šanci na cestě životem.
Stromy nás chrání, léčí a pomáhají žít naplněný život. Stromy nám symbolizují pouť života a cestu vzhůru k nebi. Nechť je tento kalendář vyjádřením vděčnosti a lásky člověka ke stromům.

Břetislav Bátěk

Pomocníci stromy

Kalendář síly a transformace si dal za úkol pomoci vám spojit se nejen se svou silou ale i s nebem a zemí. V tom jsou nejlepší pomocníci právě stromy. Stromy nás mohou vést do našeho středu, do našeho uzemnění a propojení s nebem. Síle a moudrosti stromů je vhodné naslouchat po celý rok, obzvláště v obdobích, kdy je jejich léčivá síla směřována vzhůru do větví, listů, květů a plodů – tedy mezi jarní a podzimní rovnodenností (20.3.- 22.9.) s vrcholem kolem letního slunovratu (21.6.).

 

Stromy meditují

Stromy a rostliny neustále meditují, stojí zakořeněny v zemi a v extázi přijímají energii Slunce. Nepotřebují nikam chodit. Chceme-li se jim přiblížit a načerpat tak jejich dary, pak nevyhnutelně musíme zpomalit své tempo, otevřít se životu a spojit se svým nitrem. Příroda sama nás k tomu neustále zve. Tento stav pohroužení se do svého nitra je dobré si pěstovat, chceme-li úspěšně prožít období transformujíce.

 

Stromy v Kalendáři síly a transformace 2012

Stromy do kalendáře jsme vybrali podle pocitu. Samozřejmě jsme konfrontovali různé stromy keltského oghamu, stromové kalendáře atd. Pročetli jsme si také informace o účincích stromů a nechali se jimi při tvorbě textů inspirovat, nicméně při výběru i textování jsme se nakonec nechali vést svým nitrem a naladěním se na dané stromy. Takže tady jsou všichni ti, kteří se tentokrát vešli do kalendáře:

 

Cedr, Borovice, Bříza, Dub, Jabloň, Jasan, Lípa, Habr, Buk, Jeřáb, Javor, Ořešák

 


 

Cedr – leden


Borovice – únor


Bříza – březen


Dub – duben


Jabloň – květen


Jasan – červen


Lípa – červenec


Habr – srpen


Buk – září


Jeřáb – říjen


Javor – listopad


Ořešák – prosinec


 Další fotogalerie

Prohlídka diáře 2012
Momentky z tvorby diáře 2012
Vznik úvodního obrázku diáře 2012