FB Soutěž o diíře

kveta_profiJmenuji se Květoslava Kolouchová. Před mnoha lety v čase jarní rovnodennosti v roce 2008 ke mě přišel poprvé nápad vytvořit originální a barevný lunární diář. Prostě mi chyběl v nabídce tehdejších diářů. Mým záměrem také bylo, aby nesl nějakou inspirativní myšlenku či poselství a byl praktický. A tak jsem začala tvořit a testovat a za další dva roky vydala svůj první diář pro veřejnost (diář na rok 2011).

Následujících 10 let jsem vydávala diáře pokaždé s jiným tématem a uctila tak vždy další říši, další oblast či svět. Od ryze pozemských říší minerálů, rostlin (houby, byliny, stromy) a zvířat, až k lidskému světu vztahů, a dál k jemno hmotným světům čaker, archandělů, astrologických znamení až k abstraktnímu světu mandal a kvalit a do jubilejního desetiletého vydání diáře i svět numerologie a posvátné geometrie.


Diáře od roku 2022 mají naprostý rozmach, co do tématu… 🙂


Spolupráce na diáři

I když si uvědomuji, že na tomto světě nám nic nepatří (ani myšlenky a nápady), dalo by se přesto říct, že diář je moje dílo. Ale na jeho zhmotnění do finální podoby samozřejmě spolupracují další lidé. Prvních osm let to byla grafička Darina, která diář vždy uvedla do tiskové formy. Za což jí patří dík. Rok 2018 byl v tomto směru zlomový, ukončili jsme spolupráci a diáře a kalendář na 2019 dokončovalo několik externích grafiků (Lukáš, Zdeňka, Petr, Hanka). Další rok pokračovala Hanka a i ta práci předala v dalším roce dál. Grafická část diáře byla vždy velmi vyladěná a tvarově a barevně krásná… děkuji všem grafikům a grafičkám za skvělou spolupráci.
Co se týče tisku, tak v letech 2011-2017 to byl můj dlouholetý kamarád Vašek z Mohelnické tiskárny, který diář vždy velmi kvalitně vytiskl a „zknihařil“. Velké díky. Ale jelikož žiji v Opavě, navázala jsem novou spolupráci s místní tiskárnou Optys, takže tisk a „knihařinu“ a nakonec od roku 2020 i grafiku (grafička Tereza) mi zajišťují oni. Velmi děkuji.
Občas se stane, že texty konzultuji s většími odborníky v tématice než jsem já, vždy je jejich případné autorství či vliv v diáři uveden.

Diář se rozvíjejí také díky zpětné vazbě mých klientů, s kterými jsem v komunikaci skrze telefon, e-mail a Facebook. Objednávky na e-shopu vyřizuji osobně, tak si u mnohých pamatuji už i jména. Vždy mě potěší, když vidím, že se klienti vracejí pro další diář.

V neposlední řadě musím poděkovat svým nejbližším (rodina a přátelé), kteří na mě mají vliv. Radí mi, podporují mě a dávají zpětnou vazbu a pomáhají tak diáře zkvalitňovat. Tento proces často popisuji u každého diáře v článcích momentky z tvorby. Srdečné díky!


Moje další projekty:

www.pracenasobe.cz – osobní a profesní růst
www.kvet-zivota.cz – tvorba dekorací z květů života
www.kvetakolouchova.cz – můj medailonek
www.eshop.kvetakolouchova.cz – prodej mé autorské tvorby