FB Soutěž o diíře

detoxikaceNaše tělo reaguje na to, když luna přibývá nebo když luna ubývá. Asi už tušíte jak. Napovídají nám to tato dvě slova: přibývá a ubývá:  Jasně ukazují, co se v našem těle synchronně děje. Podívejme se na to, jak pro sebe můžeme využít obě fáze měsíce a jenom tak získat!

faza luny

Přibývající měsíc

Přibývající měsíc je zhruba 14 denní období po novoluní až do úplňku. Na obloze je měsíc v tvaru D = dorůstá.

  • Nevýhoda: Je to 14 kritických dní, kdy máme tendenci přibírat na váze. Proto je vhodné hlídat si množství jídla. Doporučuji si dávat pozor především tři dny před úplňkem a nepřejídat se. Jinak se nám to dvojnásob vymstí!
  • Výhoda: Když luna přibývá, tělo umí lépe přijímat veškeré živiny. Je to tedy ideální čas pro minerálovou či vitamínovou kůru, nebo jakékoliv vhodné výživové doplňky. Tělo je lépe přijme a využije. Je tam přirozeně vyšší přisvojitelnost. Když už se do toho pustíte, tak dobře vybírejte. Co se týče minerálů vřele doporučuji koloidní minerály Fytomineral od firmy Energy. Má vysokou vstřebatelnost a je celosvětová špička.

faza luny

Ubývající měsíc

Ubývající měsíce je zhruba 14 denní období po úplňku až do novoluní. Na obloze je měsíc v tvaru C = Couvá

  • Výhoda: Po úplňku luna ubývá a tělo snáze hubne, zbavuje se totiž všeho nadbytečného. I když toho sníte více než je zdrávo, nebude to mít tak velké následky. Když luna ubývá, tělo se čistí a vylučuje jedy. Je to tedy ideální čas na detoxikační kůry či detoxikační preparáty, čaje, potraviny. Celý proces vrcholí při novoluní. Je to den jako stvořený na jednodenní půst či saunu. V ten den se Vám půst vyplatí dvojnásob!
  • Výhoda na druhou: Očista střev. Ubývající měsíc je přirozeně vhodný čas na řízenou očistu střev jako je například klystýr, šank-prankšalana apod. Vše jsem si vyzkoušela na vlastní kůži a aspoň trochu vím, o čem mluvím. Než se však do očisty střev pustíte, zjistěte si více informací. Je dobré využít i orgánového hodiny a očistu udělat ve vhodný denní čas.

Čtyři fáze luny ve vztahu k hubnutí a detoxikaci
.

ubyvajici_mesicUBÝVAJÍCÍ MĚSÍC novoluniNOVOLUNÍ neboli NOV
Motto: Vydávání energie, očista Motto: Půst, očista
Rada: Tělo se čistí, proto je vhodné se detoxikovat. Není výhodné dodávat minerály a vitamíny, tělo je přisvojuje méně, než při dorůstajícím měsíci. Lepší je užívat detoxikační přípravky nebo čaje a provádět očistu střev. Rada: Novoluní je nejvhodnější den pro půst, tělo se nejlépe zbavuje toxických látek. Ideální čas i na očistu střev. Velmi vhodná sauna.
dorustajici_mesicPŘIBÝVAJÍCÍ MĚSÍC uplnekÚPLNĚK
Motto: Příjem a ukládání energie Motto: Vyvrcholení síly, intenzita
Rada: Nabíráme sílu a regenerujeme se. Je proto dobré se šetřit. Jíme střídměji, neboť energie se dobře ukládá. Tělo velmi dobře absorbuje minerály a vitamíny, je proto ideální čas na jejich příjem. Rada: Vše je zintenzivněné, vyvarujte se přejídání. Radši meditujte:-). jak pro sebe využít úplněk zjistíte v článku: Úplňkové meditace.

Věřím, že jste našli inspiraci pro to, dělat určité akce v určitý čas. Hubnutí a detoxikace jde pak skoro samo 🙂

autorka: Květa Kolouchová