FB Soutěž o diíře

Úvodní obrázek mandaly je taková skoro samostatná kapitolka. Je to tak trochu věda. Obálku člověk uvidí jako první, takže na tom prý záleží… 

Tvorba úvodní mandaly

Nějakou dobu jsem váhala. Mám vytvářet samostatnou mandalu na obálku?  Co třeba udělat koláž z již nakreslených mandal? Ale nakonec jsem se do toho pustila. Obálka si to přeci zaslouží, když je tak důležitá :-).

koláž3

 

Inspirací pro střed mandaly mi byl tento krásný symbol z Velké invokace. Tvorba obálky se tak pro mě stala poděkováním a vyjádřením sounáležistosti s mými učiteli (hlubší vysvětlení viz níže). Co se týče samotného kreslení, popravdě řečeno jsem se do toho tak zabrala, že jsem zapomněla dokumentovat…


Volba nejlepšího návrhu

Grafička hotovou mandalu vzala, oděla jí do fialové a předložila mi čtyři návrhy.

navrhy k hlasování

Nejhezčí návrh jsem nechala vybrat mé přátele a fanoušky na Facebooku. Hlasování se zúčastnilo kolem 130 lidí a vyhrál návrh č 4. Velmi žádaný byl i návrh č.1. Oba byli mí favoriti. Kdyby bylo na mě, asi by vyhrál návrh č.1. Ale rozhodl lid. S volbou jsem spokojená. Ještě jsme si s grafičkou vyhrály s orámováním mandaly a jejím ideálním natočením a obálka byla na světě.

obálka ladění

 


Velká invokace – letošní inspirace

Letošní diář je propojen s Velkou invokací. Je to text patřící celému lidstvu. Více se o ní dozvíte na www.lucistrust.org a také v textu níže.

Lotos1-121x121

VELKÁ INVOKACE

Nechť z bodu světla v Mysli Boží
Proudí světlo v mysl lidí.
Kéž Světlo sestoupí na Zem!

Nechť z bodu Lásky v Srdci Božím
Proudí láska v srdce lidí.
Kéž se Kristus vrátí na Zem!

Ze středu, v němž je Vůle Boží známa
kéž účel malé lidské vůle vede,
ten účel, který Mistři znají
a jemuž slouží.

Ze středu, jejž lidské plémě zveme,
Nechť Plán Lásky a Světla vzejde
A zapečetí bránu, za níž sídlí Zlo.

Kéž Světlo, Láska a Síla
obnoví tento Plán na Zemi.

Lotos1-121x121

Velká Invokace je světová modlitba přeložená do více než sedmdesáti pěti jazyků a dialektů, a je užívaná mnoha lidmi dobré vůle po celém světě. Vyjadřuje jisté ústřední pravdy:

  • Že existuje základní Inteligence, kterou nazýváme Bůh.
  • Že ve vesmíru je božský evoluční Plán – jehož motivující silou je láska.
  • Že významná Individualita nazývaná křesťany Kristus – Učitel Světa – přišel na Zemi a ztělesnil tuto lásku, abychom mohli pochopit, že láska a rozum jsou výsledky Účelu a Vůle a Plánu Boha. Mnoho náboženství věří v Učitele Světa, znající ho pod jmény jako Lord Maitreya, Iman Mahdi a Mesiáš.
  • Pravdu, že pouze skrz lidstvo samo se může božský Plán projevit.

(citace z Lucius Trust)


LUCIS TRUST – je nezisková organizace založena ve Spojených státech v roce 1922 Alicí Bailey a jejím manželem. Z tohoto proudu vychází mj. INEH (International Network of Esoteric Healing) provozující tzv. Esoterní léčení. Můj učitel Esoterního léčení Ludger Scholl by se byl letos dožil 60 let. Takže Velká invokace a žlutá mandalka na obálce diáře 2015 je mojí formou poděkování a uctění jeho památky a také tohoto učení. Zrovna tak je i vyjádřením vděčnosti a sounáležitosti všem osobnostem, šířícím ve světě moudrost, světlo a lásku.

autorka diáře: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie

Prohlídka diáře 2015
Momentky z tvorby diáře 2015
Mandaly v diáři 2015