FB Soutěž o diíře

Chyběla mi pomůcka, která by kalibrovala lunární cyklus a ženský menstruační cyklus. Tak jsem jí letos (v roce 2022) vytvořila. Vznikla  možná i k příležitosti 30. výročí mé první menstruace ( ve 13 letech).

Inspirovalo mě kolečko hvězdné mapy oblohy. Tam se otáčí kolečka pouze dvě. Já však tušila, že budu potřebovat hned tři kolečka.

A tak jsem začala tvořit první nákresy, jak by to mohlo vypadat.

Pak jsem redukovala a redukovala texty. Původně jich bylo 2x víc. A to už na tom začala pracovat grafička.

Vytvořila jsem jí svými akvarelkami určitou barevnou předlohu, kterou přenášela do grafické formy.

A dál jsme ladili tvary, hledali co bude nejpřehlednější, využila jsem myšlenky některá slova nejen ztučnit ale i ZVĚTŠIT…

Až jsme došli ke skoro finální verzi, kterou jsme nechali vytisknout digitálně. Používám jí jako maketu ve videích.

 

Díky tomu jsme ještě některé texty udělali bíle, aby byli čitelnější… toto je výsledek…

Jenže, při výrobě první generace koleček nastala neočekávaná chyba. Bílá vrstva textu ve vnějším kolečku (u střelce, vodnáře, ryb a berana) se v osvitu nenačetla a tiskař nevěda vytiskl a zknihařil první várku koleček (na kterou už netrpělivě čekalo hodně žen v předprodeji) s významnou chybou.

 

Takže nastala rychlá akce a plán, co nejrychleji opravit chybu a vyrobit druhou generaci koleček. Využili jsme té příležitosti  a kolečko jsme vylepšili i o jiné parametry.

Použijeme tvrdší papír, na laminujeme kolečko z obou stran, použijeme lesklé lamino, které by mělo působit více svěžeji. Druhá generace bude bytelnější a kvalitnější. Chybou se prostě urychlil vývoj prototypu.

Trpělivě ho očekáváme z tiskárny a já se zatím zabývám výrobou technologického postupu a formy, aby se nejlépe a nejestetičtěji nalepili magnety, pro verzi kolečka na ledničku.

Hned jak bude druhá generace koleček na světě, dám sem fotky a začneme balíčkovat.

DĚKUJME ZA TRPĚLIVOST pokud jste kolečko koupili v předprodeji a čekáte s námi!

Květa Kolouchová, autorka