FB Soutěž o diíře

Původní nápad byl dát na obálku pouze andělská křídla. Ale můj dobrý kamarád Mirek mi řekl, že by to byla nuda, ať tam dám celého anděla. Po chvilce zvažování jsem mu dala za pravdu. A pak už jsem neváhala ani chvíli, kterého vybrat. Vyhrál Archanděl Anael – anděl lásky.

obalka2017a

Tvořila/kreslila jsem ho velmi dlouho (2 měsíce) a trochu se u něj i natrápila, než jsem byla spokojená. Ale stálo to za to.


Skica na nic a křídla nahoru…

Původní skica byla velmi orientační, nakonec jsem změnila skoro vše: výstřih šatů i tvar křídel. Cítím to tak, že když kreslím, samo tvoření si říká, co to chce.

kridla-nahoru

Tentokrát možná i samotný Archanděl Anael našeptával? Doufám. Kéž by.


Anděl se vynořuje

Po nějaké době se ustabilnil základní tvar anděla. Zalíbil se mi a začalo ladění detailů křídel, šatů, jejich záhybů, vlasů a růží v nich… Prostě vymazlování.

faze2

Jak vypadá paní Láska?

Největší trápení mě čekalo při tvorbě tváře. Jak vypadá paní Láska? Tam jsem narážela na svou nedokonalost a ke konci svých snah jsem jednou i hořce zaplakala… Problém byl tak trochu v tom, že jsem chtěla docílit jemného záklonu hlavy a pohledu mírně vzhůru, což mění tvar očí, nosu a i brady a tvář pak může působit trochu hranatě…

tvarNakonec jsem se smířila se svou nedokonalostí, uchlácholila se tím, že to je podmalba pro olej (=budu to mít možnost ještě vylepšit) a že pro diář se to natolik zmenší, že na precizním detailu tolik nezáleží…


Měděné vlasy plné růží

Nakonec se mi Paní Láska líbí i pro to, co vyzařuje. Přiznám se, že mi trochu připomíná Anastasii – poustevnici z tajgy popsanou v knihách pana V. Megreho. Často mluvila o čisté lásce jako o nejmocnější energii ve Vesmíru.

img_0530

Věřím v Lásku. Věřím ve Světlo. Věřím v Dobro. Věřím, že Láska je nejmocnější a nejkrásnější energií ve Vesmíru. A že kvůli ní stojí za to žít.

Doufám, že Diář inspirace 2017 v sobě nese toto poselství a předá ho dál.

Autorka článku: Květa Kolouchová


Ostatní fotogalerie

Prohlídka diáře 2017
Momentky z tvorby diáře 2017
Archandělé v diáři 2017