FB Soutěž o diíře

V jedné koláži je obsaženo vše podstatné. Nemyslíte?


Zbývá dodat proč tento obrázek…

Původně byl kreslený do čakrového diáře (Kalendář probuzení 2013) jako 7 čakra. A svého času mi připadal i krásný… Důraz byl přeci na tisíciplátečném lotosu, meditující postava měla být jaksi symbolická.

Ale do dalšího vydání jsem jaksi zapracovala na všech čakrách (tedy jejich kresbách), aby prokoukly. Na sedmé čakře takto.

Chtěla jsem, aby meditující postava (mnich nebo mniška) měla krásnou tvář, rozvinutý lotos v srdci a seděla na lotosu. Snad je tím dostatečně vyjádřeno spojení moudrosti (hlava), lásky (srdce) a síly (prdelka v lotosu). Tato kresba sedmé čakry mě natolik uchvátila, že jsem hned věděla, že bude jednou na titulní stránce nějakého diáře.

A ono popravdě řečeno, já tu čest, být na titulní stránce, těm čakrám trochu dlužila. Od roku 2014 bylo totiž na titulní stránce každého diáře vždy to, co bylo pak k nalezení i uvnitř diáře. Čakrový diář z roku 2013 byl výjimka a na úvodní stránce měl Fénixe nesoucího naší planetu.


Takže po symbolických sedmi letech dostala sedmá čakra své přední místo na titulní stránce a kouká na vás z Diáře vděčnosti 2021.

eshop-button-poloosy


Všechny fotogalerie

Prohlídka Diáře vděčnosti 2021

Momentky z tvorby Diáře vděčnosti 2021

Dvanáct říší v Diáři vděčnosti 2021 – připravuje se

Vznik úvodního obrázku Diáře vděčnosti 2021