Chystáme nový diář a další krásné produkty...

Vliv luny a 7 tipů jak je využít

Vliv luny jsem si pro jednoduchost rozdělila do tří velkých oblastí:

VLIV FÁZE MĚSÍCE – vliv úplňku, novoluní, ubývajícího a dorůstajícího měsíce
Luna je cyklická, neustále přibývá nebo ubývá. Tohoto poznatku můžeme využít mnoha rozličnými způsoby. Můžeme zvýšit účinnost detoxikačních kůr, využít zvýšenou schopnost těla vstřebávat vitamíny a minerály, snáze hubnout a nepřibírat, zesílit účinky meditací a vizualizací nebo zvýšit účinnost sbíraných bylinek.

fáze luny ve spirále

Vliv luny VLIV ZNAMENÍ – vliv luny ve znamení, kterým právě prochází
Luna prochází každým znamením zhruba 2,5 dne. V daný okamžik zesiluje účinky jednoho astrologického archetypu a toho lze využít rozličnými způsoby. Znamená to totiž, že v některé dny je vhodný okamžik na některé věci a naopak. Výborně toho poznatku využíváme například v péči o vlasy a o celkové zdraví těla. Užitečné je znát nevhodné dny pro operaci. Znalostí vlivu luny ve znamení úspěšně využívá například pokrokové a efektivní lesnictví (kdy kácet, aby se dřevo nekroutilo…) a moudří zahradníci (kdy sázet/sklízet, aby Vaše zelenina byla nádherná).

VLIV SYNCHRONNOSTI – vliv délky lunárního cyklu
Není náhoda, že délka lunárního cyklu (od úplňku k úplňku) trvá stejně tak jako ženský menstruační cyklus 29,5 dne. I menstruační cyklus má své čtyři fáze, přesně korespondující s fázemi měsíce. Něco znamená, pokud žena menstruuje v období novoluní nebo úplňku. Také to, pokud je její cyklus delší než 29,5 dne a tudíž se ženská menstruace vůči fázím měsíce neustále „posouvá“.


7 tipů jak vliv Luny využít

fáze luny

Přečtěte si, kde všude můžete vliv Luny využít. Nechte se inspirovat zde na blogu nebo v mých produktech o Luně (diáře, kolečka, vzdělávací sety). Přeji příjemné objevy!

1. Nepřibírat ale naopak hubnout

Luna není jediná páka na hubnutí, ale může Vám velmi pomoci. Stačí sledovat dvě věci – dorůstající a ubývající měsíc. Možná již ze samotných slov dorůstající/přibývající a ubývající si vše domyslíte, pokud ne, přečtěte si článek Vliv luny na hubnutí a detoxikaci a pochopíte mnohem více.


2. Zvýšit účinnost detoxikačních a výživových kůr

Naše tělo reaguje na vliv luny velmi citlivě. V určitých obdobích snáze vstřebává vitamíny a minerály a v jiných se zase snáze zbavuje jedů a odpadních látek. Opět to souvisí s ubývajícím a dorůstajícím měsícem. Přečtěte si článek Vliv luny na hubnutí a detoxikaci a pochopít eto do hloubky.


3. Mít krásné a husté vlasy

Pokud byste měli znát jen jeden tip na procházející Lunu znameními byl by to tento neslavnější a nejvěhlasnější lunární tip: Tip pro pro krásné vlasy zní stříhat si je a jakkoliv upravovat barvením pouze ve dnech Lva a Panny. Na téma káísné vlasy jsem zorganizovala celý kongres: Krásné vlasy - přírodně, vědomě, holisticky a je ten součástí klubu Být přitažlivá.


4. Zesílit účinek meditací, vizualizací a afirmací

Žít v souladu s časem znamená například meditovat ve správný čas (úplňkové meditace), používat vhodné afirmace na daná období (vliv zodiaku) nebo skoncovat s nevhodným návykem za novoluní (síla novoluní).


5. Rychleji se uzdravit

Každé astrologické znamení ovlivňuje určitou část těla či orgán. Toho lze využít a naplánovat jeho intenzivnější léčení, případně se vyhnout zákrokům v nevhodný čas (vrtání zubů, operace kolene, operace očí apod.). Podrobněji to rozebírám v článku Luna a zdraví.


6. Sklidit zeleninu, aby dlouho vydržela a sbírat byliny, aby více léčily

Pokrokoví zahradníci a moudré bylinkářky vědí, kdy sklízet a sbírat byliny. Zkuste například zalévat květiny ve dny vody (Luna v raku, Štíru nebo Ryb). Tyto znalosti předávám v Lunárném zahradním kolečku.


7. Vyhnout se konfliktům a hádkám a zvýšit harmonii ve vztazích

Luna neovlivňuje jen na naše tělo, ale i na naše emoce. Takže chcete-li snížit počet konfliktů, je dobré vědět co se v energetické rovině děje za úplňku. A že je vhodné být při úplňku více  pozorný. Navíc to v jakém znamení úplněk probíhá definuje konfliktní témata. 


autorka: Květa Kolouchová Králová