Chystáme nový diář a další krásné produkty...

Kdo je Květa

Milý přátelé, tvořím pro vás lunární diáře s přesahem. Činím tak již od jarní rovnodennosti roku 2008. Možná jste mé diáře objevili teprve nedávno, možná znáte některý z mých předchozích 17 diářů. Postupem času přidávám další kousky z mé alchymistické laboratoře. Tvořivost je totiž mé druhé jméno. Mimo to jsem i terapeutická mentorka a autorka on-line klubu Být přitažlivá.

Květoslava Kolouchová Králová základní

"Ne nejsem roztříštěná, jsem multioborová..."

Ve všem, co vytvářím pro druhé, se promítá více oborů. Cítím se být multipotenciálkou, která to uchopila po mnoha letech vědomě. Mám čtyři pilíře, na kterých stojí moje aktivity směrem ke světu. Jsou vyjádřeny čtyřmi kruhy. Podmnožiny, kde se setkávají, jsou oblasti těch nejzajímavějších produktů, které nesou dary všech oblastí. Jsou synergickým průnikem více oborů. Prostě klenoty. Takže ne, nejsem roztříštěná, jsem multioborová, propojující dohromady tyto čtyři oblasti:

logo práce na sobě

1. Práce na sobě - MOUDROST
2. Lunární a jiné cykly - CYKLIČNOST
3. Zdravý životní styl - PŘÍRODA
4. Estetično a umění - KRÁSA


1. pilíř: MOUDROST a práce na sobě

"Práce na sobě je základ, nesmí se stát ale samoúčelnou..."

Od raného mládí hledám, zkouším a nalézám to, co v práci na sobě skutečně funguje. Začala jsem studiem mnoha seberozvojových výcviků primárně kvůli sobě a své duševní pohodě a postupně mě život přivedl k tomu předávat druhým. Vědomě se seberozvoji věnuji již déle než 28 let (4x7let). Opravdu.

  • Ve 14 letech jsem začala s filosofií a duchovní cestou.
  • Od 21 let se aktivně vzdělávám v psychoterapeutických směrech, seznam absolvovaných výcviků uvádím níže.
  • Od 28 let profesionálně pracuji s klienty na seberozvoji.
  • Od 35 let zvolňuji a zpracovávám nejnáročnější výzvy mého života.
  • Od 42 let vstupuji více do on-line světa a předávám své know-how efektivne a jednoduše.

Práce na sobě je základ, to říkám ze zkušenosti ženy, partnerky, matky i mentorky, nesmí se ale stát samoúčelnou a měla by vést k vyjádření našeho životního poslání a předávání darů světu.

Květoslava Kolouchová Králová v knihovně


2. pilíř: CYKLIČNOST

"V průběhu let se ze mě stala super efektivní cyklická potvora..."

Od mládí se jako koníčku věnuji astrologii a astro psychologii (cykly planet). Orgánové kolo roku a pět proměn energie používám ve stravování od 2001 (cykly přírody). Na své farmě v roce 2006 jsem aktivně aplikovala lunární vlivy a o dva roky později začala tvořit lunární diáře se spirálovitým vyjádřením času (lunární cykly). Cykličnost ženy je v souladu s vnější lunou. I to jsem chtěla zhmotnit a tak jsem vydala "Lunární cyklické kolečko". V průběhu let se ze mě stala super efektivní cyklická potvora. Odhodila jsem předsudek, že se ženská cykličnost zneužívá jako výmluva pro nezvládnuté emoce, začala natáčet časo-sběrná cyklická videa a zamilovala se do své cykličnosti. No a co víc? Vyvíjíme se v 7 letých cyklech, které se tedy v mém životě znázorňují přímo učebnicově... Zkrátka vše se děje v cyklech. Cykličnost prostě nejde nepromítnout do mé tvorby.

Květoslava Kolouchová Králová s kopřivami


3. pilíř: PŘÍRODA

"Nedivím se, že mě život vedl směrem k permakultuře a přírodním zahradám..."

Zdravý životní styl, péče o tělo, vitalita a dlouhověkost - od svých 21 let experimentuji s přírodní výživou a planými rostlinami k jídlu. Prvních 7 let (21-28 let) jsem se věnovala makrobiotice a orientální diagnostice, které mi dala skvělý základ do dalšího zkoumání. Vyzkoušela jsem snad každou očistu těla: od jaterní, přes klystýry, výplachy dutin až k půstům apod. Více než 17 let peču kváskový chléb (stále mám tentýž kvásek Štěstíčko). A jelikož zdravá strava přesahuje do zahrady a přírodního prostředí, nedivím se, že mě život vedl směrem k permakultuře a přírodním zahradám. S prvním manželem Jaroslavem Svobodou jsme (před 20 lety) společně zakládaly rodový statek a vedli spolu na dané téma semináře o tvorbě zahradního designu. Takže jsem se dovzdělala v permakultuře a ekozahradních tématech. Vedla jsem tehdy několik kurzů přírodní výživy....Není tedy divu, že se opakovaně vracím k přírodním tématům i v diářích. 

Květoslava Kolouchová Králová s květem života


4. pilíř: KRÁSA - estetično, umění, harmonie

"Umění by mělo přinášet druhým harmonii a povznášet nás na duchu..."

Kreslím a maluji už od školky, opravdu, našla mě tam hledačka talentů a navedla mě do Lidušky (jak se tehdy říkalo lidovým školám umění). Nevím jestli mám na kresbu vyloženě talent, ale věřím, že nějaký cit pro estetiku mám. Úročím ho při tvorbě lunárních diářů, obrazů, i těch několikametrových na zdi.

vznik úvodního obrázku lotosového diáře

A též při tvorbě dekorací a hodin z květu života. Umění, po letech hledání, vnímám jako jednu z nejvyšších forem sebevyjádření, které by mělo přinášet druhým harmonii a povznášet nás na duchu. Jsem vděčná, že ho mohu zapojovat do své tvorby diářů, lunárních koleček, vzdělávacích listů apod. 


Absolvované výcviky a semináře 

Výcviky a semináře (všechny v živé, osobní, off-line podobě) jsem absolvovala v letech 1997 – dodnes. Dala jsem si tu práci to spočítat a je to více než 3500 hod. čistého času „výcvikování“ (přestávky nepočítám). To znamená více než rok v kuse každodenních 8 hod. učení. Mnohé vzdělávání ani do počtu hodin nezapočítávám.

Systemické a rodinné konstelace

Výcvik systemických konstelací u Jana Bílého (2006-2007)
Výcvik v konstelacích traumatu u Bhagata Zeihofera (2009)
Nástavbové semináře, různí lektoři (finanční konstelace, rodinné konstelace, partnerské konstelace, konstelace vnitřního dítěte, konstelace mýtů a pohádek, šamanské konstelace…) 2004-2010

NLP (= Neuro-lingvistické programování) a hypnóza dle M. Eriksona – úroveň Practitioner a Master

NLP a hypnóza dle M. Eriksona, úroveň Practitioner, Bhagat J. Zeilhofer, 2008-2009
NLP a hypnóza dle M. Eriksona, úroveň Master, Bhagat J. Zeilhofer, 2010-2011

Voice dialogue

Výcvik a nástavba u Heidi Berger 2009-2011
kurz Artho Wittemann, 2011

Práce s čakrami a esoterní léčení

Osho Energy Counseling modul I., II, III (Výcvik Energetické poradenství podle Osha), přímá žačka Osha - Ma Prem Sugandho, 2009-2010
School of chakras alchemy (Alchymie čaker), Ma Prem Sugandho, 2006-2010
Výcvik v Esoterním léčení + nástavbové semináře, Ludger Scholl, 2000-2001, 2007, 2010
Body Therapy training, Moumina 2010-11

Tanec

Roční taneční dílna – tance 5ti rytmů, Saryo van Lakerveld, 2007
další taneční semináře, různí lektoři, 2007-2009

Rozbor osobnosti dle data narození

Roční škola Astrojógy, Alita Zaurak, 2006
Human design, Jakub Střítezský, 2008, 2010

Další semináře

Satori retreat, terapie tmou, esence, makrobiotika, dýchání, body terapie, masáže, hooponopono, Ruš, pánevní dno a psoas, Waldorfská pedagogika, správná laterita… různí lektoři, 1999-dodnes


Květoslava Kolouchová Králová, ročník 1979